Europska večer

LIGA PRVAKA Barcelona i bez ozlijeđenog Messija svladala Inter i potvrdila plasman u drugi krug

P. N.

Ivan Perišić pokušava zaustaviti strijelca Rafinhu/Foto REUTERS

Pored Barcelone prolaz skupne faze osigurala i Borussia Dortmund. Lekinom Club Bruggeu domaći bod protiv Monaca

RIJEKA Dortmundska Borussija i Barcelona ostvarili su i treću uzastopnu pobjedu u skupnoj fazi Lige prvaka te su na taj način i matematički potvrdili plasman u idući krug natjecanja. Barcelona je i bez ozlijeđenog Lea Messija nastavila svoj pobjednički hod u Champions League. Ivan Rakitić i suigrači ipak su na kraju bez većih problema riješili milanski rebus i svladali Inter s Ivanom Perišićem i Marcelom Brozovićem u sastavu od prve minute.  U drugoj utakmici skupine B PSV i Tottenham su još ranije podijelili bodove uz čak četiri postignuta pogotka.

Borussia se neočekivano lako obračunala s Atleticom (Niikola Kalinić nije ulazio s klupe), nakon što su još ranije Club Brugge trenera Ivana Leke i Monaco podijelili bodove.  Karlo Letica je branio za momčad Ivana Leke, dok Matej Mitrović nije ulazio u igru. Danijel Subašić je i dalje izvan stroja zbog ozljede i nije branio za Monaco.

U skupini C Liverpool se lako obračunao s Crvenom zvezdom, dok je Napoli dvaput vodio u Parizu, a na kraju zahvaljujući Angelu Di Mariji ostao bez dva boda u samom finišu utakmice. Marko Rog ušao je u 88. minuti za goste s “čizme”. Jedini susret bez pogodaka odigrali su Lokomotiv i Porto u skupini D. U drugom ogledu te skupine Schalke je odnio sva tri boda iz Istanbula.

Skupina A

Club Brugge – Monaco 1:1 (Wesley 39’/Sylla 31′)

Borussia (D) – Atletico (M) 4:0 (Witsel 38′, Guerreiro 73′, 89′, Sancho 84′)

Poredak: Borussia (D) 9, Atletico 5,  Monaco 1, Club Brugge 1.

Skupina B

Barcelona – Inter 2:0 (Rafinha 32′, Alba 83′)

PSV – Tottenham 2:2 (Lozano 30′, De Jong 87’/Moura 39′, Kane 59′)

Poredak:  Barcelona 9, Inter 6, Tottenham 1, PSV 1.

Skupina C

PSG – Napoli 2:2 (Rui 61′-ag, Di Maria 90’/Insigne 29′, Mertens 77′)

Liverpool – C. zvezda 4:0 (Firmino 20′, Salah 45′, Salah 51′-11m, Mane 76′-11m, Mane 80′)

Poredak: Liverpool 6, Napoli 5, PSG 4, C. zvezda 1.

Skupina D

Lokomotiv – Porto 0:0

Galatasaray – Schalke 1:3 (Mirančuk 38’/Marega 26′-11m, Herrera 35′, Corona 47′)

Poredak: Schalke 7, Porto 5,  Galatasaray 3, Lokomotiv 1.