Treća HNL - zapad

Krk izgubio na Pešćenici, Opatija u Kurilovcu, a Orijentu 1919 bod u Novigradu

P. N.

Zvonimir Jergović (Orijent 1919) i Kurtis Russel (Novigrad)/Foto Glas Istre

ZAGREB Igralište Pešćenica. Gledatelja: 150. Sudac: Ivan Lacković (Jablanovec). Strijelci: 1:0 Miloš (70′-11m), 2:0 Dianežević (80′). Žuti kartoni: Kos, Miloš (HAŠK), Zec, Con (Krk).

HAŠK: Šonjić, Kondres, Kos, Miloš (od 79′ Barišić), Krajačić, Dianežević, Mrkić (od 60′ Blažević), Karoglan, Mraković (od 57′ Drašković), Matteoni, Vinković.

KRK: Berković, Con, Kurolt, Čuturilo, Totić, Majačić (od 46′ Josipović), Zec (od 72′ Alilović), Mijić (od 46′ Frančišković), Golić, Brdar, Malinić.

Nogometaši Krka doživjeli su treći prvenstveni poraz. Ponovo je za njih bilo kobno gostovanje u Zagrebu. Boduli su nakon Dubrave izgubili i na Pešćenici.

– U prvom poluvremenu nije bilo većih zbivanja ni s jedne, a ni s druge strane. Nastavak smo otvorili jednom pogreškom, dozvolili smo njihovom igraču da krene na našega vratara i iz toga se izrodila najstroža kazna, te vodstvom domaćina. Nakon toga smo se otvorili, tražili smo poravnanje, no na kraju smo dobili drugi gol iz kontre. Izgubili smo na njihovoj polovici loptu, dva igrala HAŠK-a su išla na našega vratara. Imali smo svojih prilika, nismo ih za razliku o domaćina iskoristili. Čista i zaslužena pobjeda HAŠK-a! – rekao je Tomislav Lopac, trener Krka. (I. VO.)

KURILOVEC – OPATIJA 3:1

KURILOVEC Igralište Udarnika. Gledatelja: 100. Sudac: Mladen Komesar (Zagreb). Strijelac: 0:1 Bogolin (10′), 1:1 Čunčić (11′), 2:1 Čunčić (45′), 3:1 Spudić (90′). Žuti kartoni: Brajko, Šarić, Čurek (Kurilovec), Blečić (Opatija).

KURILOVEC: Jelavić, Čurek, Čunčić, Rajić, Kelava (od 50′ Sedlaček), Brajko (od 74′ Spudić), Gregov, Roginić, Šarić (od 77′ Čolić), Muhar, Matoš.

OPATIJA: Iveša, J. Rudan (od 88′ Mikulica), Jukičić, T. Rudan, Šolić, Blečić (od 58′ Krešić), Furijan, P. Kovačević, Cvetković, Vlatković, Bogolin (od 46′ Flego).

Nogometaši Opatije doživjeli su i treći uzastopni poraz. Crno bijeli su poraženi u Kurilovcu po scenariju sličnom onom koji ih je stajao bodova na Kantridi protiv porečkog Jadrana. Barem ako je suditi po viđenju trenera Zorana Bogolina.

– Nemamo krizu igre nego – rezultata. Igrali smo bez devet igrača, a opet smo ostavili dobar dojam, bolji nego što to pokazuje rezultat. Poveli smo rano, ali onda primili dva nesretna gola iz prekida. U nastavku smo se otvorili, imali igru i šanse, a onda na kraju iz kontre dobili treći gol u 90. minuti. Jednostavno nas neće – rekao je Bogolin i pohvalio suđenje zagrebačke trojke. (I. VO.)

NOVIGRAD – ORIJENT 1919 2:2

NOVIGRAD Gradski stadion Laco. Gledatelja 150. Sudac: Ivan Podgorski – Boček (Zagreb)  7. Pomoćnici: Delač (Karlovac) i Novosel (Kamanje). Strijelci: 0:1 Monjac (26), Russell (57), 1:2 Monjac (59), 2:2 Dukađin (75). Žuti kartoni: Dah, Urošević, Fumić, Weitzer, Hasičić (Orijent 1919). Crveni karton: Hasičić (90′).

NOVIGRAD: Nicoletti 6,5, Kitchen 6,5, M. Pamić 6,5, Xie 6 (od 66. Najhart 6,5), Bernobić 7, Urošević 6,5, Mofardin 7, Russell 6,5 (od 60. Dukađin 7), Ilinčić 6,5, Dah 6,5 (od od 88. Stritar -), Radetić 7.

ORIJENT 1919: Popović 6,5, Čanković 6, Jergović 6,5 Andrić 6,5 Žeželj 6,5, Barišić 6 (od 64. Iličić 6), Fumić 7 (od 69. Čengić -), Weitzer 7, Monjac 7, Srzentić 6,5 (od 80. Mioč -), Hasičić 6.

Da su kojim slučajem domaćini ove jeseni u svojim redovima imali strijelca kao u zadnjoj trećeligaškoj sezoni kada su izborili drugoligaški status, zasigurno bi taj bio prvi topnik lige. Svaku petu ili šestu izglednu priliku da su iskoristili novigradski igrači  zasigurno bi na kontu imali najmanje desetak bodova više i stanovali bi u sredini prvenstvene ljestvice. No kako ih dalje imaju problema s realizacijom, ovaj bod protiv  Orijenta 1919 je trostruko vrijedan, ravna pobjedi.

Za one koji nisu znali tko je tko od suparnika i kako tko kotira na tablici, sve što se odvijalo bilo je na polovici gostiju. Iz terenske nadmoći je proizašlo je pet-šest smišljenih akcija koje su ostaje neokrunjene, makar s jednim pogotkom. I kako to obično biva, iz svog prvog naleta ka Nicolettiju momčad s Krimeje došla je do prednosti. Na lijevom boku agilni Fumić izborio se za ubacivanje pred gol Novigrađana gdje slabo reagira Xie što znalački koristi Monjac, te s pet-šest metara šalje loptu u desni donji kut pored nemoćnog vratara Nicolettija. Samo dvije minute kasnije iskusni Weitzer je odradio glavni posao iznad svega točnom loptom na glavu no stasiti Srzentić je umjesto mrežu zatresao gredu, sa šest-sedam metara. Umjesto toga je na drugog strani Dah bio u prilici (37′) bolje zaključiti kombinaciju Radetića i Mofardina. Osam minuta kasnije i Ilinčiću se ukazala prigoda, no vratar Popović je bio pravovremen.

Od prve minute nastavka domaćini su nastavili pritisaka ka suparničkom golu, iz čega su se „rađale» prilike, a prva od njih je bila Dahova kada se našao na 15-tak metara no oklijevao je što koristi Andrć da otkloni opasnost. Nizali su se naleti, a onda je Radetić ubacio iz kuta na 7-8 metara od gola. Nespretno je reagirao Čanković od kojeg se lopta odbila na desnu stranu i zamalo je prošla pored vratnice u gol-aut, no uklizao je hitri Russell i ugurao loptu u mrežu za poravnanje rezultata. Domaćini se nisu uspjeli “prestrojiti” što vrlo dobro koristi brzonogi i lukavi Mateo Monjac koji prolazi kroz razrijeđenu obranu i neobranjivo pogađa iskosa sa 16-17 metara desni donji kut. Samo nekoliko minuta potom Dino Radetić ne uspijeva pogoditi s 14 metara iako se našao “oči u oči” s Popovićem, a devet minuta kasnije Dukađin se sjurio slijeva i pogodio bočni dio mreže. Iskupio se sedam minuta poslije kada je precizno dodavanje Radetića domaći joker s klupe pretvorio u ponovno izjednačenje. U ostatku utakmice Ilinčić i Dah su mogli domaćinima donijeti novu pobjedu, a na drugoj strani i Monjac je imao lijepu prigodu za treći pogodak, ali se istaknuo Nicoletti.

U sudačkoj nadoknadi od četiri minute pokvario je svojim ponašanjem Hasičić koji je dobio drugi žuti karton, te je isključen. Nije mu to sjelo i teškom mukom su ga obuzdali da se ne vrati na travnjak i„poravna račune sa sucem. (M. G.)

REZULTATI 12. KOLA

KURILOVEC – OPATIJA 3:1ŠPANSKO – JADRAN 1:4DUGO SELO – ZAGOREC 1:3TRNJE – PONIKVE ned 11JARUN – ZAGREB 2:0DUBRAVA TK – MAKSIMIR 5:0NOVIGRAD – ORIJENT 1919 2:2HAŠK – KRK 2:0VINOGRADAR – VRBOVEC 5:2 Vinogradar 12 10 1 1 35:10 31Krk 12 9 0 3 28:13 27HAŠK 12 7 3 2 22:10 24Dubrava TK 12 7 3 2 30:16 24Orijent 1919 12 7 3 2 24:15 24Dugo Selo 12 7 1 4 19:17 22Trnje 11 6 1 4 21:13 19Jadran 11 5 1 5 20:14 16Jarun 12 5 1 6 13:18 16Zagorec 12 5 0 7 17:20 15Vrbovec 12 4 3 5 16:19 15Kurilovec 11 3 5 3 14:16 14Opatija 12 4 2 6 17:24 14Ponikve 11 4 1 6 14:20 13Maksimir 12 3 3 6 16:23 12Špansko 12 3 2 7 19:30 11Novigrad 12 1 1 10 11:27 4Zagreb (-1) 12 0 1 11 3:34 0

SLJEDEĆE KOLO (3. STUDENOGA): Vrbovec – Opatija, Krk – Vinogradar, Orijent 1919 – HAŠK, Maksimir – Novigrad, Zagreb – Dubrava TK, Ponikve – Jarun, Zagorec – Trnje, Jadran – Dugo Selo, Kurilovec – Špansko.