Lokomotiva vs. Rijeka

KRAJ: Rijeka svladala Lokomotivu 2:1 i izborila polufinale Kupa Hrvatske

Dejan Radonjić i Roberto Punčec/M. PRPIĆ/Pixsell
Objavljeno: 4. prosinac 2018. u 18:43 2018-12-04T18:43:00+01:00

ZAGREB Nogometaši Rijeke od 19.30 sati u Kranjčevićevoj ulici protiv Lokomotive traže nužan prolaz u polufinale Kupa Hrvatske i ostanak u utrci za barem jednim trofejom ove sezone. Trener Igor Bišćan izvest će najjači mogući sastav, odnosno momčad koju je standardizirao u posljednjim susretima. U početni sastav vraća se lijevi bek Leonard Žuta koji je u Gradskom vrtu odradio kartone.

90.+3. minute:  Kraj utakmice.

87. minuta: Još jedna velika prilika za Rijeku, Acosty se našao u indentičnoj situaciji kao i prethodno Heber, ali je ponovo Hendija dobro reagirao.

82. minuta: Velika prilika za treći riječki pogodak, ali Hendija brani udarac Hebera.

GOL!! Kvržić je asistirao, a Gorgon udarcem iz prve, iskosa sa šest, sedam metara pogodio suprotni kut za 1:2. Rijeka je u 64. minuti preokrenula rezultat u Kranjčevićevoj ulici.

63. minuta: Župarić se ohrabrio i svoj prodor zaključio udarcem s 20 metara kojega je Hendija izvukao u korner.

GOL!! Rijeka je u 54. minuti poravnala na 1:1. Heber je natrčao na sretni odbijanac i udarcem s 15 metara svladavratara Lokomotive.

48. minuta: Rijeka je uputila prvi udarac u okvir gola. Tukao je Gorgon, a neugodan udarac s 18 metara odbio Hendija.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavima.

45+ 1. minuta: Završilo je prvo poluvrijeme u kojem je Lokomotiva zasluženo u vodstvu. Domaći su bili bolja momčad na terenu, Rijela nije uspjela složiti opasniju situaciju pred gostujućim golom, no zahvaljujući Uzunijevom neopreznom startu imat će igrača više u nastavku.

44. minuta: Kvržić je umalo prevario vlastitog vratara, a u nastavku utakmice Uzuni je dobio izravni crveni karton nakon što je neoprezno startao na Lončara. Rijeka je krajem prvoga poluvremena stekla igrača više na terenu.

38. minuta: Dodatno su se popunili gostujući navijački redovi. Sada je na tribinama stotinjak pripadnika Armade koji se sukladno svojim najavama ne oglašavaju. Na travnjaku se ne događa ništa bitno. Lokomotiva kontrolira zbivanja na terenu, Rijeka je bezopasna i bezidejna.

23. minuta: Domaći traže najstrožu kaznu nakon što je Kastrati zalegao u kaznenom prostoru po duelu sa Žutom, ali Batinić je samo odmahuo rukom.

GOL!! Lokomotiva je povela u 18. minuti. Lecjaks je uputio ubačaj s lijevoga boka na vrh riječkoga peterca, a Radonjić dobio zračni duel s Punčecom i glavom skrenuo loptu kraj Sluge.

16. minuta: Nema pogodaka, a ni prilika. Igra se uglavnom između dva kaznena prostora. Na tribinama vlada komorna atmosfera u što se uklopila i skupina od 50-ak pripadnika Armade koji šutke promatraju susret.

1. minuta: Počela je utakmica u Kranjčevićevoj ulici.

LOKOMOTIVA - RIJEKA 1:2

Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 500.  Sudac Damir Batinić (Osijek). Strijelci: 1:0 Radonjić (18'), 1:1 Heber (54'), 1:2  Gorgon (64'). Žuti kartoni: Punčec, Župarić, Gorgon (Rijeka), Drožđek, Mlinar (Lokomotiva). Crveni karton: Uzuni (44').

LOKOMOTIVA: Hendija, Datković, Lecjaks, Halilović (od 66' Drožđek), Radonjić, Ivanušec, Mlinar, Kolinger, Uzuni, Kastrati (od 86' Božić), Karačić (od 74' Krstanović).

RIJEKA: Sluga, Raspopović, Župarić, Punčec, Žuta, Pavičić, Lončar (od 80' Grahovac), Kvržić (od 90' Čanađija), Gorgon, Heber (od 86' Acosty), Čolak.