KRAJ NA RUJEVICI: Rijeka ipak nije uspjela svladali Slaven Belupo

P. N.

Stjepan Lončar (Rijeka)/R. BRMALJ

U prvoj nedjeljnoj utakmici 9. kola Lokomotiva je kao gost svladala Goricu 3:0

RIJEKA Od 19 sati na Rujevici se igra pretposljednja utakmica 9. kola Prve HNL. Nogometaši Rijeke traže pobjedu nakon četiri sušna kola, tri remija i posljednjeg poraza doživljenog kod Lokomotive. Bijeli bi s pobjedom ostali u priključku s momčadi s vrha, novi kiks udaljio bi ih i od onih elementarnih ciljeva kao što je plasman među prve četiri momčadi na ljestvici koje mogu izboriti plasman u europska natjecanja.

U prvoj nedjeljnoj utakmici 9. kola Lokomotiva je s 3:0 svladala Goricu pred njezinim navijačima i vratila se na drugu poziciju s 19 bodova, odnosno dva manje od vodećeg Dinama. Pogotke su postigli Kastrati (42′), Uzuni (70′) i Halilović (81′).

Stigli su sastavi. U momčadi Rijeke će na desnoj strani obrane umjesto Pavelića istrčati Raspopović, a na stopersku poziciju vraća se Punčec nakon odrađenog crvenog kartona (Župarić je na klupi). Kek će od prve minute na teren poslati i trojicu veznjaka Capana, Lončara i Čanađiju. Treba vidjeti da li će Rijeka igrati s trojicom igrača u vezi ili će Lončar krenuti na krilnoj poziciji u rasporedu 4-2-3-1. U Križevcima raspucani Čolak kreće u vršku napada, Acosty je na klupi. Kod gostiju je najveća promjena u vršku napada gdje nema najavljenog Mendya. Ivković je na tu poziciju gurnuo Mateja Jelića, bivšeg igrača Rijeke, koji će sigurno imati dodatni motiv pokazati svima na Rujevici da je zaslužio veću minutažu prošle sezone kada je bio u Rijeci kao posuđeni igrači bečkoga Rapida.

90+3 minuta: Kraj utakmice na Rujevici. Rijeka ni petu utakmicu zaredom nije uspjela ostvariti pobjedu.

90. minuta: Kek je izvršio posljednju promjenu. Bušnja je ušao umjesto Lončar.

76. minuta: Acosty je opalio s vrha kaznenog prostora, lopta prošla kroz noge njegovu čuvaru i otišla zamalo kraj vratnice. Stigao je i službeni broj gledatelja na tribinama. Brojači su izbrojali: 4320 navijača na tribinama.

71. minuta: Kek je umjesto Čolaka u igru uveo Acostyja.

64. minuta: Gordana je u novoj gostujućoj prigodi, ali Sluga nogama odbija njegov pokušaj. Rijeka se muči…

59. minuta: Nova obrana Markovića, tukao je Pavičić.

53. minuta: Prva promjena u domaćem sastavu. Izašao je Capan, a ušao Puljić.

47. minuta: Velika prilika za goste. Gordana je s pet-šest metara poslao loptu preko gola.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme na Rujevici.

45+1 minuta: Kraj prvoga poluvremena.

45. minuta: Čolak opet nije reagirao u dobroj situaciji. Iznenadila ga je povratna lopta Žute na vrhu peterca.

39. minuta: Čolak je opet ispred Markovića, koji izlazi pobjednikom i u ovom dvoboju.

33. minuta: Lončar je ubacio, a Gorgon glavom tukao u donji lijevi kut za još jednu dobru intervenciju vratara Markovića.

30. minuta: Nova velika prilika za Rijeku. Žuta je izveo slobodan udarac, a Punčec s vrha peterca glavom poslao loptu zamalo kraj gola.

18. minuta: Nema pogodaka na Rujevici. Lončar definitivno igra na poziciji lijevog krila. Capan i Čanađija su u veznom redu.

13. minuta: Velika prilika za Čolaka na dodavanje Capana, no vratar Marković brani.

8. minuta: Igra se uglavnom između dva kaznena prostora. Igrači Rijeke imaju više loptu u nogama, ali gosti djeluju opasnije u trenucima kada oduzmu loptu na sredini terena i prijete iz kontri. Jelić je u dva navrata mogao bolje reagirati.

1. minuta: Počela je utakmica na Rujevici.

RIJEKA – SLAVEN BELUPO 0:0

Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Gledatelja: 4320.  Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb). Žuti karton: Raspopović, Čanađija (Rijeka), Jelić, Međimorec (S. Belupo).

RIJEKA: Sluga, Raspopović, Punčec, Escoval, Žuta, Čanađija, Capan (od 53′ Puljić), Lončar (od 90′ Bušnja), Pavičić, Gorgon, Čolak (od 71′ Acosty).

SLAVEN BELUPO: Marković, Šarlija, Međimorec, Nowak, Vidović, Puclin, Bongongui (od 81′ Bačelić-Grgić), Bogojević, Gordana (od 90′ Lima), Delić, Jelić (od 88′ Mendy).

Utakmice 9. kola:

Rijeka – S. Belupo 0:0Gorica – Lokomotiva 0:3Inter – Osijek 0:3Hajduk – Dinamo 0:0Rudeš – Istra 1961 pon. 18 Dinamo 9 6 3 0 16: 7 21Lokomotiva 9 6 1 2 19:7 19Osijek 9 5 2 2 18:9 17Rijeka 9 3 5 1 15:10 14Gorica 9 4 1 4 12:12 13Hajduk 9 2 5 2 13:14 11S. Belupo 9 1 6 2 12:15 9Inter 9 2 1 6 13:24 7Istra 1961 8 1 2 5 9:19 5Rudeš 8 0 2 6 6:16 2

SLJEDEĆE KOLO (5.-7. listopada): S. Belupo – Istra 1961 (6. 10.), Rudeš – Dinamo (7. 10.), Hajduk – Osijek (7. 10.), Inter – Lokomotiva (5. 10.), Gorica – Rijeka (6. 10.).