Hrvatska vs. Mađarska

KRAJ: Hrvatska razbila Mađarsku na Poljudu, sve je bilo gotovo nakon prvih 45 minuta

SPLIT Hrvatska nogometna reprezentacija od 20.45 sati igra na Poljudu protiv Mađarske važnu kvalifikacijsku utakmicu za odlazak na idući EURO. Pobjeda “kockaste” može snažno pogurati prema idućem velikom natjecanju. Mađarska je sve samo ne bezazlen suparnik unatoč činjenici da splitskim gostima nedostaje nekoliko važnih igrača.

Čekamo službene sastave.

Došli su sastavi. Hrvatski izbornik Zlatko Dalić izveo je očekivanu jedanaestorku s povratnikom Ivanom Rakitićem i Antom Rebićem od prve minute.

90+3 minute: Kraj utakmice na Poljudu.

86. minuta: Ante Rebić je zamalo promašio okvir gola i propustio postići četvrti pogodak za Hrvatsku.

Foto Roni Brmalj

55. minuta: Ivan Perišić nije iskoristio najstrožu kaznu, Gulacsi je obranio njegov udarac.

54. minuta: Penal za Hrvatsku nakon prekrašaja Kleinheislera nad Rebićem. Veznjak Osijeka zaradio je i drugi žuti karton.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena.

GOL!! Bruno Petković je u 42. minuti zabio svoj drugi i treći hrvatski gol nakon velike pogreške mađarske obrane.

GOL!! Bruno Petković na dodavanje Rebića petom je postigao i drugi pogodak za Hrvatsku. Igrala se 25. minuta.

20. minuta: Hrvatska nakon vodstva traži i drugi pogodak. Mađari su u potpunosti u podređenom položaju.

GOL!!! Hrvatska je povela u 5. minuti. Luka Modrić je sve napravio, a Poljud eruptirao od radosti.

1. minuta: Počela je utakmica na Poljudu.

HRVATSKA – MAĐARSKA 3:0

Stadion Poljud. Gledatelja: 32.110. Sudac: Daniele Orsato (Italija). Strijelci: 1:0 Modrić (5′), 2:0 Petković (25′). Žuti kartoni: D. Vida (Hrvatska), Kleinheisler (Mađarska). Crveni karton: Kleinheisler (54′).

HRVATSKA: Livaković, Jedvaj, Lovren, D. Vida, Barišić, Rakitić (od 73′ Vlašić), Brozović, Modrić (od 67′ Kovačić), Perišić (od 60′ Brekalo), Petković, Rebić.

MAĐARSKA: Gulacsi, Locvrencis, Korhut, Orban, Kadar (od 46′ Lang), Kleinheisler, M. Vida, Dzsudzsak (od 60′ Nagy), Holman, Sallai (od 76′ Varga), Szalai.

Hrvatska – Mađarska  3:0

Slovačka – Wales       1:1

Hrvatska       6       4       1       1       13:5       13

Slovačka       6       3       1       2       10:8       10

Mađarska       6      3       0       3       7:9       9

Wales       5       2       1       2       5:5       7