Kup Hrvatske

KRAJ: Antonio Mirko Čolak pogodio u 94. minuti i uveo Rijeku u četvrtfinale Kupa Hrvatske

Igor Bišćan/D. ŠKOMRLJ

VARAŽDIN Antonio Mirko Čolak pogodio je u četvrtoj, posljednoj minuti sudačke nadoknade vremena varaždinsku mrežu i uveo Rijeku u četvrtfinale Kupa Hrvatske. Igor Bišćan napravio je čak osam promjena u sastavu, bijeli su rano stigli do vodstva (Puljić) imali su i lijepu priliku Hebera, a onda su potonuli u sivilo. Benko je vrlo brzo poravnao, a utakmica ušla u period ravnopravne igre u kojoj su domaćini djelovali čak malo konkretnije. Na kraju je Bišćan morao posegnuti za svojim najjačim adutima i pogodio je. Čolak je poentirao iz jedine riječke prilike u nastavku, sakrio je brojne slabosti u igri svoje momčadi  i uveo bijele među osam najboljih sastava u Kupu Hrvatske.

90+4 minute: Kraj utakmice.

GOL!! Antonio Mirko Čolak zabio je u posljednjoj od četiri minute sudačke nadoknade vremena pogodak. Pavičić je nakon kornera ubacio, a Čolak glavom poslao loptu ispod grede.

70. minuta: Nema velikih prilika u nastavku. Počele su prve promjene.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjena u sastavima.

45+1 minuta: Kraj prvoga poluvremena.

36. minuta: Velika prilika za Varaždince. Sačer nije uspio ugurati loptu u mrežu s metar-dva.

GOL!! Leon Benko je u 27. minuti pogodio za 1:1 iz slobodnog udarca. Nekoliko minuta ranije Heber je mogao zabiti za 0:2.

GOL!!! Puljić je doveo Rijeku u vodstvo u 4. minuti po udarcu s vrha kaznenog prostora.

1. minuta: Počela je utakmica u Varaždinu.

VARAŽDIN – RIJEKA 1:2

Stadion Varaždina. Gledatelja: 4500. Sudac: Ivan Vučković (Zagreb). Strijelac: 0:1 Puljić (4′), 1:1 Benko (27′), 1:2 Čolak (90′). Žuti kartoni: Acosty, Puljić, Lončar (Rijeka).

VARAŽDIN: Mrmić, Perković (od 76′ Ayodeji), Jertec, Čelić, Glavica, Sačer (od 66′ Vuk), Benko, Senić, Kolarić (od 89′ Težak), Golubar, Stolnik.

RIJEKA: Sluga, Mamić, Punčec, Kvržić, Heber, Acosty (od 78′ Čolak), Puljić (od 66′ Gorgon), Escoval, Raspopović, Capan (od 87′ Pavičić), Lončar.