Osijek vs. Rijeka

KRAJ: Antonio Mirko Čolak odveo Rijeku do pobjede u Gradskom vrtu

Domagoj Pavičić, Stjepan Lončar i Antonio Mirko Čolak/Foto Arhiva NL

Čolak je poentirao u 43. i 54. minuti, te anulirao rano vodstvo do kojega su Osječani stigli preko Šorše.

RIJEKA Zahvaljujući dvama pogocima Antonija Mirka Čolaka, ali i dobroj igri cijele momčad u većem dijelu utakmice nogometaši Rijeke ostvarili su vrijednu pobjedu u Osijeku, te na taj način nastavili pozitivan niz pod vodstvom novoga trenera Igora Bišćana. Riječani su se ovom pobjedom vratili na pozicije koje vode u Europu, ali i u utrku za drugim mjestom.

86. minuta: Velika prilika za Osijek, Marić je uputio glavom loptu kraj istrčalog Sluge, a Lončar stigao loptu na gol liniji i izbacio je u polje.

GOL!! Rijeka je u 54. minuti povela 1:2. Čolak je zabio nakon kornera.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena u Gradskom vrtu.

GOL!! Rijeka je u 43. minuti potpuno zasluženo poravnala u Osijeku. Čolak je zabio glavom nakon udarca iz kuta.

23. minuta: Nova prilika za goste, Malenica brani udarce Hebera i odbijanac Čolaka.

21. minuta: Velika prilika za Čolaka – Malenica brani.

GOL!! Velika pogreška Petra Mamića koji je vratio prekratku loptu vrataru Slugi i asistirao Tomislavu Šorši za vodstvo Osječana u 8. minuti.

1. minuta: Počela je utakmica u Gradskom vrtu.

OSIJEK – RIJEKA 1:2

Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 3500. Sudac: Mario Zebec (Varaždin). Strijelci: 1:0 Šorša (8′), 1:1 Čolak (43′), 1:2 Čolak (54′). Žuti kartoni: Pušić, Ćavar (Osijek), Mamić (Rijeka).

OSIJEK: Malenica, Lončar, Tomelin, Boban, Šorša, Mudražija (od 58′ Bočkaj), Škorić, Pušić (od 46′ Kamenar), Marić, Hajradinović, Ćavar (od 76′ Špoljarić).

RIJEKA: Sluga, Mamić, Punčec, Kvržić, Heber (od 80′ Acosty), Župarić, Čolak (od 90′ Escoval), Gorgon (od 90′ Grahovac), Pavičić, Raspopović, Lončar.

Utakmice 16. kola:

Istra 1961 – Inter 0:2Lokomotiva – S. Belupo 1:1Osijek – Rijeka 1:2Rudeš – Hajduk 17.30hDinamo – Gorica ned 15

Dinamo 15 11 3 1 28:9 36

Lokomotiva 16 9 3 4 30:13 30

Rijeka 16 8 6 2 28:16 30

Osijek 16 8 4 4 30:17 28

Gorica 15 8 2 5 20:17 26

Hajduk 15 3 8 4 20:22 17

Inter 16 5 2 9 20:33 17

S. Belupo 16 2 9 5 18:24 15