Osijek vs. Rijeka

KRAJ: Antonio Mirko Čolak odveo Rijeku do pobjede u Gradskom vrtu

Domagoj Pavičić, Stjepan Lončar i Antonio Mirko Čolak/Foto Arhiva NL
Objavljeno: 1. prosinac 2018. u 14:25 2018-12-01T14:25:00+01:00

Čolak je poentirao u 43. i 54. minuti, te anulirao rano vodstvo do kojega su Osječani stigli preko Šorše.

RIJEKA Zahvaljujući dvama pogocima Antonija Mirka Čolaka, ali i dobroj igri cijele momčad u većem dijelu utakmice nogometaši Rijeke ostvarili su vrijednu pobjedu u Osijeku, te na taj način nastavili pozitivan niz pod vodstvom novoga trenera Igora Bišćana. Riječani su se ovom pobjedom vratili na pozicije koje vode u Europu, ali i u utrku za drugim mjestom.

86. minuta: Velika prilika za Osijek, Marić je uputio glavom loptu kraj istrčalog Sluge, a Lončar stigao loptu na gol liniji i izbacio je u polje.

GOL!! Rijeka je u 54. minuti povela 1:2. Čolak je zabio nakon kornera.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena u Gradskom vrtu.

GOL!! Rijeka je u 43. minuti potpuno zasluženo poravnala u Osijeku. Čolak je zabio glavom nakon udarca iz kuta.

23. minuta: Nova prilika za goste, Malenica brani udarce Hebera i odbijanac Čolaka.

21. minuta: Velika prilika za Čolaka - Malenica brani.

GOL!! Velika pogreška Petra Mamića koji je vratio prekratku loptu vrataru Slugi i asistirao Tomislavu Šorši za vodstvo Osječana u 8. minuti.

1. minuta: Počela je utakmica u Gradskom vrtu.

OSIJEK - RIJEKA 1:2

Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 3500. Sudac: Mario Zebec (Varaždin). Strijelci: 1:0 Šorša (8'), 1:1 Čolak (43'), 1:2 Čolak (54'). Žuti kartoni: Pušić, Ćavar (Osijek), Mamić (Rijeka).

OSIJEK: Malenica, Lončar, Tomelin, Boban, Šorša, Mudražija (od 58' Bočkaj), Škorić, Pušić (od 46' Kamenar), Marić, Hajradinović, Ćavar (od 76' Špoljarić).

RIJEKA: Sluga, Mamić, Punčec, Kvržić, Heber (od 80' Acosty), Župarić, Čolak (od 90' Escoval), Gorgon (od 90' Grahovac), Pavičić, Raspopović, Lončar.