Potop Puljana

KAK’ TAUBEKA DVA: Gavranović i Leovac zabili za Dinamo

Mario Gavranović i Marin Leovac nekada su igrali za Rijeku/D. KOVAČEVIĆ

ZAGREB U drugoj utakmici 2. kola Dinamo je u Maksimiru svladao Istru 1961 3:0. Dvostruki strijelac za tri boda bio je Mario Gavranović, a u pogotku Leovca švicarski reprezentativac je sudjelovao kao dodavač. Već u 13. minuti Gavranović je glavom pogodio mrežu Puljana, nakon što je Hajrović ubacio na visinu peterca iz slobodnog udarca sa 30-ak metara. Dinamo je dominirao i opsjedao gostujuća vrata, ali sve do sučevog vremena u prvom dijelu nije bilo drugog pogotka. Tada je na lijevoj strani akciju započeo Oršić i uputio loptu prema Leovcu koji ju je odmah proslijedio do Gavranovića. Ovaj se sjurio prema golu, a onda na par metara od vrata “pogodio” Leovca koji je proslijedio loptu u mrežu pokraj nemoćnog Čondrića. U prvom poluvremenu gostujuća momčad nije uspjela uputiti niti jedan udarac prema Dinamovim vratima.

U nastavku je već u 47. minuti Dinamo došao do trećeg pogotka. S desne strane je prošao i ubacio Hajrović, a na desetak metara od gola sjajno se snašao Gavranović i petom proslijedio loptu u mrežu. Bio je to posljednji pogodak na utakmici, iako je domaća momčad do kraja dvoboja stigla do 24 udarca, od čega ih je 14 išlo u okvir. Utakmicu na stadionu Maksimir pratilo je oko 2000 gledatelja. Unatoč visokoj pobjedi na čelu poretka je Rijeka sa šest bodova (Dinamo ima 4). Mogu je dostići Osijek i Lokomotiva koji igraju u nedjelju.