Pripreme za SP

Islanđani u pet minuta prosuli prednost i izgubili kući od Norveške

REUTERS

REUTERS

Pogotke za Island postigli su Alfred Finnbogason u 30. minuti iz kaznenog udarca i Gylfi Sigurdsson u 70. minuti. Strijelci za Norvešku bili su Bjorn Johnsen (15), Joshua King (80) i Alexander Sorloth (85).

Nogometaši Islanda poraženi su na domaćem terenu u Reykjaviku od Norveške sa 3-2 (1-1) u pripremnoj utakmici za Svjetsko prvenstvo u Rusiji, na kojem su Islanđani u skupini s reprezentacijom Hrvatske.

Islandski izbornik Heimir Hallgrimsson je svoju momčad postavio u formaciju 4-4-2, a utakmicu su započeli: Schram – Saevarsson, Arnason, R. Sigurdsson, Magnusson – J. Gudmundsson, Bjarnason, Hallfredsson, Gislason – Bodvarsson, Finnbogason.

U drugom poluvremenu Hallgrimsson je napravio šest zamjena igrača, a priliku su dobili: A. Gudmundsson, G. Sigurdsson, Sigurdarson, Skulason, Fridjonsson i Ingason.Island će do početka Svjetskog prvenstva odigrati još jednu pripremnu utakmicu, također u Reykjaviku, gdje će 7. lipnja ugostiti Ganu.

Islanđani nastup na SP-u u Rusiji otvaraju 16. lipnja dvobojem sa Argentinom u Moskvi, a protiv Hrvatske će zaključiti grupnu fazu natjecanja 26. lipnja u Rostovu na Donu.