Serie A

Interu samo bod kod Leccea, Juventusu prilika za “plus četiri”

Alessandro Bastoni i Lautaro Martinez (Inter)/Foto REUTERS

RIM Nogometaši Leccea priredili su iznenađenje odigravši 1-1 protiv Intera u susretu 20. kola talijanskog prvenstva.

Inter je tako spojio dva kola bez pobjede i otvorio priliku Juventusu da večerašnjom pobjedom protiv Parme pobjegne »Nerazzurrima« na četiri boda prednosti.

U prošlom kolu Inter je kod kuće odigrao 1-1 protiv Atalante, a istim rezultatom je završio i ogled protiv Leccea.

Inter je poveo u 71. minuti golom Alessandra Bastonija, a šest minuta kasnije izjednačio je Marco Mancosu. Za Inter je do 82. minute igrao Marcelo Brozović.

Identičnim rezultatom je završio susret između Bologne i Verone koju vodi Ivan Jurić. Bologna je povela u 20. minuti preko Mattije Banija, a izjednačio je u 80. minuti Fabio Borini.

Bez pobjednika je završio i susret između Brescije i Cagliarija. Gosti su poveli, domaćin je potom okrenuo rezultat u svoju korist, no na koncu je završilo 2-2. Oba gola za Bresciju zabio je Ernesto Torregrossa (27, 49), a za goste Joao Pedro 820, 68-11m). Za Cagliari, koji je osvojio prvi bod nakon četiri poraza u nizu, od 53. minute je igrao Marko Rog.

U prvom nedjeljnom susretu Milan je pobijedio Udinese sa 3-2, a junak susreta bio je dvostruki strijelac hrvatski reprezentativac Ante Rebić.

Gosti su poveli u 6. minuti kad je Danas Jens Stryger Larsen iskoristio loše istrčavanje milanskog vratara Gianluigija Donnarumme i pogodio nebranjenu mrežu. Milan je u igru vratio Ante Rebić svojim prvim pogotkom u 48. minuti, a asistirao mu je Conti. Francuz Theo Hernandez donio je vodstvo Milanu u 72. minuti. U 85. minuti Kevin Lasagna je izjednačio na 2-2.

U trećoj minuti sučevog dodatka, u posljednjoj akciji na utakmici, Ante Rebić je primio loptu na 20-ak metara, na rubu kaznenog prostora ‘lažnjakom’ prevario braniča Udinesea te sa 15-ak metara preciznim udarcem pogodio donji lijevi kut za osmu ovosezonsku pobjedu Milana.

Rezultati: Milan – Udinese 3:2 (Rebić 48, 90+3, Hernandez 71 / Larsen 6, Lasagna 85), Brescia – Cagliari 2:2 (Torregrossa 27, Torregrossa 49/Joao Pedro 20, 68-11m), Bologna – Verona 1:1 (Bani 20/Borini 81), Lecce – Inter 1:1 (Mancosu 77 /Bastoni 71), Lazio – Sampdoria 5:1 (Caicedo 7, Immobile 17-11m, 20. 65-11m, Bastos 54, Linetti 70), Sassuolo – Torino 2:1 (Boga 61, Berardi 73 / Locatelli 20-ag), Napoli – Fiorentina 0:2 (Chiesa 26, Vlahović 74).

Poredak: Juventus 48, Inter 47, Lazio 45, Atalanta 35, Roma 35, Cagliari 30, Parma 28, Milan 28, Torino 27, Verona 26, Napoli 24, Bologna 24, Fiorentina 24, Udinese 24, Sassuolo 22, Sampdoria 19, Lecce 16, Brescia 15, Genoa 14, SPAL 12 bodova.