Prva HNL

Hajduk svladao Slaven Belupo pogocima Jaira i Juranovića

Foto PIXSELL

SPLIT Nogometaši Hajduka pobijedili su u 13. kolu Prve HNL Slaven Belupo sa 2-0 (1-0) i sa 27 osvojenih bodova ponovno došao na prvo mjesto ispred Dinama koji ima 25, ali i dvije utakmice manje. Hajduk je postigao pogodak iz prve prave prigode na utakmici kada je Caktaš u 14. minuti preciznom loptom uposlio Jaira koji je utrčao s desne strane i poslao loptu u mrežu kroz noge vratara Ježine.Bila je to jedina prigoda »bijelih« u prvom poluvremenu u kojem su gosti iz Koprivnice imali veći posjed lopte koji su zadržali i u drugom dijelu. U 74 minuti igrači Slaven Belupa mislili su da su postigli gol i počeli slaviti pa je i vrtatar gostiju otišao do svoje klupe, ali udarac Glavčića nakon pogreške vratara Hajduka Posavca je pogodio vratnicu. Lopta je brzo došla na polovinu gostiju, a kapetan Juranović ju je poslao u prazna vrata na koja se nije uspio vratiti Ježina.