Hajduk ispao

Gorica pogocima Lovrića i Suka eliminirala Splićane iz osmine finala Kupa

Kristijan Lovrić slavi pogodak Splićanima/Foto PIXSELL

VELIKA GORICA Zahvaljujući pogocima Lovrića i Suka nogometaši Gorice su pred svojim navijačima svladali Hajduk i prvi put u povijesti kluba se plasirali u četvrtfinale Kupa Hrvatske. Susret dvaju ravnnopravnih susreta prelomila je golčina Kristijana Lovrića iz slobodnog udarca u 64. minuti. Nakon toga Splićani su se dodatno otvorili i ostavili dosta prostora za kontre domaćih. Jednu od njih iskoristio je Suk u 85. minuti utakmice za 2:0. Jairo je dvije minute kasnije stigao tek ublažiti poraz Splićana.

GORICA – HAJDUK 2:1

Gradski stadion. Gledatelja: 3.011. Sudac: Fran Jović (Zagreb), Strijelci: 1:0 Lovrić (64′), 2:0 Suk (85′), 2:1 Jurić (88′).

GORICA: Čović, Muhammed, Marina, Jovičić, Čabraja, Maloča (od 46′ Steenvoorden), Čanađija, Dvorneković (od 78′ Babec), Suk, Hamad (od 46′ Lovrić), Zwolinski

HAJDUK: Posavec, Juranović, Ismajli, Simić (od 86′ Teklić), Čolina, Jurić, Bradarić, Hamza, Eduok (od 70′ Jakoliš), Caktaš, Jairo