Liga prvaka

Golčina Ivana Rakitića na Wembleyu, Subašić i Letica zapaženi u porazima

P. N.

Ivan Rakitić prima čestitke za prekrasan pogodak/Foto REUTERS

Messi i Griezzman zabili po dva pogotka, a Neymar čak tri u golijadi PSG-a protiv Crvene zvezde

RIJEKA Raspucani su bili strijelci u susretima 2. kola u skupinama A, B, C i D Lige prvaka ove srijede. Među njima i Ivan Rakitić koji je zabio prekrasan pogodak za vodstvo 2:0 Barcelone na Wembleyu kod Tottenhama. Hrvatski reprezentativac uklopio se u golijadu, gledatelji su vidjeli čak šest pogodaka, četiri u mreži domaćina. Leo Messi je u nastavku s dva pogotka spriječio preokret. “Raketa” je proveo na travnjaku svih 90 minuta. U drugom susretu skupine B Inter je odnio puni plijen iz Eindhovena. Ivan Perišić i Marcelo Brozović odigrali su cijelu utakmicu.

U skupini A nastupila su oba hrvatska vratara. Karlo Letica (Club Brugge) i Danijel Subašić (Monaco) su bili zapaženi na vratima, ali nisu uspjeli spriječiti poraze svojih momčadi. Ivan Leko, trener Club Bruggea, nije uvodio Mateja Mitrovića s klupe za pričuve (Nikola Kalinić također nije ulazio s klupe za Atletico Madrid). Danijel Subašić je pak ušao u nastavku na vrata Monaca, primio je na kraju dva pogotka, ali nije ga s bijele točke uspio savladati Alcaer, koji je pogodio gredu.

U skupini C Neymar je postigao tri od šest pogodaka koliko je njegov PSG zabio Crvenoj zvezdi. Napoli je dugo lomio otpor Liverpoola i uspio u tome u 90. minuti. Marko Rog (Napoli) i Dejan Lovren (Liverpool) odgledali su taj susret s klupe za pričuve. Jednako tako Ćorluka nije ulazio za Lokomotiv koji je doma poražen od Scalkea. U drugom susretu skupine D Porto je doma minimalno svladao Galatasaray.

SKUPINA A

Atletico Madrid – Club Brugge 3:1 (Griezzmann 28′, 67′, Koke 90’/Groeneveld (39′).

Borussia (D) – Monaco 2:0 (Larsen 51′, Alcaer 72′, Reus 90′).

Poredak: Atletico Madrid 6, Borussia (D) 6, Monaco i Club Brugge bez bodova.

SKUPINA B

PSV – Inter 1:2 (Rosario 27’/Nainggolan 44′, Icardi 60′).

Tottenham – Barcelona 2:4 (Kane 52′, Lamela 66’/Coutinho 2′, Rakitić 28′, Messi 56′, 90′).

Poredak: Barcelona 6, Inter 6, Tottenham i PSV bez bodova.

SKUPINA C

Napoli – Liverpool 1:0 (Insignie 90′).

PSG – Crvena zvezda 6:1 (Neymar 20′, 22′, 81′, Cavani 37′, Di Maria 42′, Mbappe 70’/Marin 74′).

Poredak: PSG 3, Napoli 4, Liverpool 3, C. zvezda 1.