Danas: 23° 4
Sutra: 23° 23° 4
22. studenoga 2019.
Druga HNL

video Fatić i Monjac odveli Orijent do pobjede u Vinkovcima, crvene pratili i brojni navijači

Edin Fatić, Vedran Gerc i Emanuel Črnko/Foto Arhiva NL
Objavljeno: 2. studeni 2019. u 16:12 2019-11-02T16:12:00+01:00

CIBALIA - ORIJENT 1919 1:2

VINKOVCI  Utakmica 12. kola Druge HNL: Cibalia - Orijent 1919 1:2 (0:1). Stadion Cibalije. Gledatelja: 400. Sudac: Matej Horvat (Zagreb). Strijelci: 0:1 Fatić (16'), 1:1 Bajić (67'), 1:2 Monjac (87'),. Žuti kartoni: Dogan, Oršolić (Cibalia), Vidas, Gerc, Berković, Fatić, Črnko (Orijent 1919). Crveni karton: Anočić (94', drugi žuti karton).

CIBALIA: Marijanović, Šarić (od 57' Galić), Salapić, Bukvić, Karaula, Tustonjić, Anočić, Bajić, Dogan (od 57' Kerić), Džijan, Pavlak (od 76' Oršolić).

ORIJENT 1919: Berković, Mulac, Fatić, Gerc (od 75' Flego), Iličić (od 71' Črnko), Smolčić, Monjac, Liber, Šantek (od 90' Ivančević), Vidas, Tadejević.

Nogometaši Orijenta 1919 nakon Gradskoga vrta pokorili su i stadion kraj Bosuta. Krimejčani su odigrali sjajno prvo poluvrijeme, nešto slabiji nastavak, ali u konačnici potpuno zasluženo došli do sedme prvenstvene pobjede, treće zaredom, odnosno pete u posljednjih šest utakmica. Pogodak odluke djelo je najboljeg pojedinca susreta Matea Monjca koji je pobjegao gotovo s centra na pas Kristijana Flege i u 87. minuti postigao pogodak vrijedan sva tri boda.

Krimejčani su uživali i podršku oveće skupine svojih navijača koji su u jutranjim satima subote posjetili Vukovar.