Prva HNL

Dinamo slavio u Zaprešiću, a Osijek u Velikoj Gorici

Slavlje modrih u Zaprešiću/G. STANZL/PIXSELL

Dinamo je rutinski stigao do bodova protiv Intera, a modrima je put do pobjede bio olakšan od 51. minute kada je zbog drugog žutog kartona isključen Jasmin Čeliković. U 68. minuti isključen je domaći trener Samir Toplak zbog prigovora sucu Damiru Batiniću.

ZAGREB U susretu 17. kola Prve HNL Dinamo je u Zaprešiću pobijedio Inter sa 2:0 i “modri” ponovo imaju devet bodova više od drugoplasirane Rijeke.

Dinamo je rutinski stigao do bodova protiv Intera, a modrima je put do pobjede bio olakšan od 51. minute kada je zbog drugog žutog kartona isključen igrač Rijeke na posudbi u Zaprešiću –  Jasmin Čeliković. U 68. minuti isključen je domaći trener Samir Toplak zbog prigovora sucu Damiru Batiniću.

Utakmicu je obilježio sjajan pogodak Brune Petkovića koji je u 61. minuti zabio “škaricama” za 2:0. Bile su to njegove druge “škarice” ove sezone nakon što je u studenom gotovo na identičan način zabio i Lokomotivi.

Dinamo je poveo u 22. minuti golom Damiana Kadziora. Poljak je primio jednu loptu izvan šesnaesterca, uputio udarac, a lopta je na putu do gola pogodila jednog od igrača Intera u prevarila vratara Matkovića.

U drugom nedjeljnom susretu Osijek je na gostovanju pobijedio Goricu sa 2:1. Domaći su poveli u 11. minuti pogotkom Suka, poravnao je Marić s bijele točke u 40. minuti, a pobjedu Osječanima donio Grgić u 74. minuti. Domaći su u sučevoj nadoknadi vremena ostali bez isključenog Marine.

Utakmice 17. kola:

Rijeka – Lokomotiva 3:0Hajduk – Istra 1961 3:1Inter – Dinamo 0:2Gorica – Osijek 1:2Rudeš – S. Belupo pon 18

Dinamo 17 13 3 1 31:9 42

Rijeka 17 9 6 2 31:16 33

Osijek 17 9 4 4 32:18 31

Lokomotiva 17 9 3 5 30:16 30

Gorica 17 8 2 7 21:20 26

Hajduk 17 5 8 4 27:24 23

Inter 17 5 2 10 20:35 17

S. Belupo 16 2 9 5 18:24 15