Liga prvaka

DINAMO IPAK NIJE USPIO: Hoarau odveo Švicarce u Ligu prvaka

P. N.

Modri su imali i prednost gola u gostima iz prve utakmice/S. STRUKIĆ/PIXSELL

Modri su poveli u 7. minuti preko Hajrovića. Francuz Guillaume Hoarau režirao preokret iz dva prekida (62. i 64. minuta) u razmaku od svega dvije minute nastavka.

ZAGREB Dinamo ipak nije uspio pronaći put do skupne faze Lige prvaka! Modri su imali sve u svojim rukama, dobar rezultat iz Berna (1:1), vodstvo u Maksimiru i podršku 30 tisuća navijača, no nakraju su u razmaku od svega dvije minute nastavka sve prosuli. Iskusni francuski napadač Guillaume Hoarau zabio je dva pogotka iz prekida, najstrože kazne i nakon udarca iz kuta, te čini se potpuno slomio modri duh. Momčad Nenada Bjelice nije više smogla snage za preokreta. Trebala su im dva pogotka u tim trenucima. Hajrović je uspio pogoditi gredu i tu je bio kraj nadama Zagrepčana. Hoarau je odveo svoju momčad do prve klupske Lige prvaka, a Dinamo će se morati zadovoljiti Europskom ligom.

90.+7 minuta: Kraj utakmice.

71. minuta: Hajrović je iz slobodnog udarca pogodio gredu.

GOL!! Hoarau je u 66. minuti opet poentirao, ovoga puta glavom nakon kornera. Modrima sada trebaju dva gola za prolaz.

GOL!! Leovac je u 63. minuti skrivio najstrožu kaznu koju je Hoarau pretvorio u izjednačujući pogodak.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1 minuta: Kraj prvoga poluvremena.

31. minuta: Udarac za Dinamo. Ademi izlazi zbog ozljede, ušao je Šunjić.

GOL!!! Dinamo je poveo u 7. minuti. Hajrović je zabio za modre i dodatno približio Dinamo skupnoj fazi LP.

1. minuta: Počela je utakmica.

DINAMO – YOUNG BOYS 1:2

Stadion u Maksimiru. Gledatelja: 30.000. Sudac: Byorn Kuipers (Nizozemska). Strijelac: 1:0 Hajrović (7′), 1:1 Hoarau (64′-11m), 1:2 Hoarau (66′). Žuti karton: Leovac, Stojanović (Dinamo), Sanogo, Nagamaleu (Young Boys).

DINAMO: Zagorac – Stojanović, Theophile, Dilaver, Leovac (od 74′ Budimir) – Ademi (od 31′ Šunjić) – Hajrović, Olmo, Gojak, Oršić (od 83′ Kadzior) – Gavranović.

YOUNG BOYS: Von Ballamoos – Mbabu, Von Bergen, Wutrich, Benito –  Fassnacht (od 83′ Bertone), Sanogo, Sow, Sulejmani (od 55′ Assale) – Hoarau, Ngamaleu (od 90′ Rebischer).