Nadomak naslova

Celtic unatoč isključenju Šimunovića slavio protiv Rangersa

Reuters

Reuters

Nogometaši Celtica napravili su veliki korak ka osvajanju sedmog uzastopnog naslova prvaka škotske zahvaljujući 3-2 (2-2) gostujućoj pobjedi protiv najvećeg rivala Rangersa u susretu 30. kola.

Rangers jeu prvom poluvremenu vodio sa 1-0 i 2-1 golovima Windassa (3) i Candeiasa (26), no Celtic je dva puta uspijevao poravnati preko Rogića (11) i Dembelea (45).

Iako su gosti od 57. minute bili s igračem manje jer je zbog udaranja suparnika laktom isključen Šimunović, oni su bili ti koji su uspjeli postići pobjedonosni pogodak, a strijelac je bio Edouard (69).

Celtic sada ima 67 bodova, devet više uz utakmicu manje od drugog Rangersa, odnosno 14 više od trećeg Aberdeena.

Celtic je dosada osvojio 48 naslova škotskog prvaka, dok je Rangers rekorder sa 54.