Liga prvaka

Borussija srušila Arsenal, Milan zaustavio Barcelonu

Milan je poveo golom Robinha već u 9. minuti nakon pogreške Gerarda Piquea i Javiera Mascherana. Međutim, Lionel Messi je u 23. minuti sve vratio na početak. U nastavku susreta Barca je dominirala, no nije uspjela veliku premoć okruniti drugim golom

ZAGREB U derbiju večeri nogometne Lige prvaka, u sudaru dvaju bivših europskih prvaka Milan i Barcelona su na San Siru odigrali 1-1.Veliki derbi odigran je i u Londonu gdje je europski doprvak Borussija Dortmund pobijedio Arsenal 2-1. Chelsea je rutinski u Gelsenkirchenu porazio Schalke 3-0, a važne bodove osvojio je i Napoli pobijedivši u Marseilleu Olympique 2-1.Milan je poveo golom Robinha već u 9. minuti nakon pogreške Gerarda Piquea i Javiera Mascherana. Međutim, Lionel Messi je u 23. minuti sve vratio na početak. U nastavku susreta Barca je dominirala, no nije uspjela veliku premoć okruniti drugim golom.U drugom dvoboju iz skupine H, kojeg je sudio hrvatski sudac Ivan Bebek, Celtic je u Glasgowu pobijedio Ajax 2-1. Domaćin je poveo u 45. minuti iz sumnjivog jedanaesterca o kojem će sasvim sigurno biti još razgovora. Udarac s bijele točke uspješno je realizirao Forrest. Škotski prvak je u 54. minuti golom Kayala stigao do velikog vodstvam, a u 88. minuti ostao je s igračem manje nakon što je isključen Biton. Ajax je u četvrtoj minuti nadoknade golom Schonea uspio tek ublažiti poraz.

SKUPINA ESchalke – Chelsea 0-3 (Torres 5, 69, Hazard 88)Steaua – Basel 1-1 (Tatu 88/Diaz 48)1. Chelsea   3 2 0 1 8:2 6 2. FC Schalke 04  3 2 0 1 4:3 6 3. FC Basel   3 1 1 1 3:3 4 4. Steaua Bukurešt 3 0 1 2 1:8 1SKUPINA FArsenal – Borussia Dortmund 1-2 (Giroud 41/Mkhitarian 16, Lewandowski 82)Marseille – Napoli 1-2 (A. Ayew 86/Callejon 42, Zapata 67)1. Borussia Dortmund 3 2 0 1 6:3 6 2. Arsenal    3 2 0 1 5:3 6 3. Napoli    3 2 0 1 4:4 6 4. Marseille   3 0 0 3 2:7 0SKUPINA GAustria Beč – Atletico 0-3 (Raul Garcia 7, Diego Costa 20, 53)Porto – Zenit 0-1 (Keržakov 86). Crveni karton: Herrera (Por,6)1. Atletico Madrid  3 3 0 0 8:2 9 2. Zenit Sankt Petersburg 3 1 1 1 2:3 4 3. FC Porto   3 1 0 2 2:3 3 4. Austria Wien  3 0 1 2 0:4 1SKUPINA HMilan – Barcelona 1-1 (Robinho 9/Messi 23)Celtic – Ajax 2-1 (Forrest 45-11m, Kayal 54/Schone 90+4). Crveni karton: Biton (Cel, 88)1. FC Barcelona 3 2 1 0 6:1 7 2. AC Milan  3 1 2 0 4:2 5 3. Celtic Glasgow 3 1 0 2 2:4 3 4. Ajax Amsterdam 3 0 1 2 2:7 1

Na ljestvici vodi Barcelona sa sedam bodova, Milan ima pet, Celtic tri, a Ajax je na začelju bez bodova.U derbiju skupine F Borussija Dortmund je u Londonu pobijedila Arsenal 2-1. Europski doprvak je poveo u 16. minuti pogotkom Mhitariana nakon velike pogreške Aarona Ramseyja koji je na rubu kaznenog prostora izgubio loptu. Arsenal je izjednačio u 41. minuti golom Girouda, a tri boda gostima donio je Lewandowski u 82. minuti.U drugom dvoboju Napoli je na gostovanju pobijedio Marseille 2-1. Gosti su stigli do vodstva pogotkom Callejona u 42. minuti, a potom je Zapata u 67. minuti povisio na 2-0. Poraz OM-a ublažio je Ayew u 86. minuti. Hrvatski nogometaš Josip Radošević nije nastupio za talijanski sastav.Nakon tri kola na ljestvici vodi Borusija Dortmund sa šest bodova, koliko imaju i Arsenal, te Napoli. Marseille je bez bodova.U susretu 3. kola E skupine Chelsea je u Gelsenkirchenu porazio Schalke 3-0. Fernando Torres je zabio dva gola (5, 69), a među strijelce se upisao i Hazard (87).U drugom dvoboju Steaua i Basel su u Bukureštu odigrali bez pobjednika, 1-1. Gosti su poveli golom Marca Diaza u 48. minuti, a izjednačio je Leandro Tatu u 88. minutiNa ljestvici vode ‘Bluesi’ sa šest bodova koliko ima i Schalke. Basel je treći sa četiri boda, a Steaua ima bod.U skupini G Atletico Madrid je u Beču bez većih problema porazio Austriju 3-0 uz dva gola Diega Coste (20, 53). Strijelac za Atletico bio je i Raul Garcia (7). Za domaćine, koje vodi hrvatski stručnjak Nenad Bjelica, Kaja Rogulj je odigrao cijeli susret, dok je vratar Ivan Kardum utakmicu pratio s klupe za pričuve domaćeg sastava.U drugom susretu Zenit je u Portu slavio 1-0. Domaćin je već u šestoj minuti ostao s igračem manje nakon što je isključen Herrera, a gosti su igrača više iskoristili tek četiri minute prije kraja golom Keržakova.Na ljestvici Atletico vodi s devet bodova, Zenit ima četiri, Porto tri, a Austrija jedan bod.