Bundesliga

Bayern i Leipzig odigrali bez pogodaka, ciklona Sabine odgodila jednu utakmicu

Nogometaši Bayerna nakon utakmice/Foto REUTERS

MUNCHEN U derbiju 21. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern i RB Leipzig su na Allianz Areni odigrali 0-0, pa je bavarski sastav zadržao bod prednosti na vrhu ljestvice.Bila je to zanimljiva utakmica s nizom prilika na obje strane, no vratari Manuel Neuer i Peter Gulacsi su odradili sjajan posao.

Najbolje prilika za Bayern imali su Robert Lewandowski i Leon Goretzka, dok su u suparničkim redovima najbolje prilike propustili Marcel Sabitzer i Timo Werner.

U 53. minuti sudac Marco Fritz je dosudio kazneni udarac za bavarski sastav, međutim poništen je nakon pregleda video snimke jer je poljski napadač  Lewandowski bio u zaleđu.

Ivan Perišić je zbog ozljede gležnja izvan stroja i nije konkurirao za sastav bavarskog velikana, dok je kod Leipziga do 69. minute igrao Dani Olmo.

U nedjelju se trebala igrati i utakmica između Borussije Moenchengladbach i Kolna, međutim odgođena je zbog lošeg vremena.