Serie A

Ante Rebić ušao u nastavku pa s dva pogotka odveo Milan do pobjede protiv Udinesea

Ante Rebić/Foto REUTERS

MILAN Hrvatski reprezentativac Ante Rebić postigao je svoje prve pogotke u dresu talijanskog velikana Milana i donio mu pobjedu 3:2 (0:1) pred domaćim navijačima protiv Udinesea u utakmici 20. kola talijanske Serie A, odigranoj u nedjelju na San Siru.

Gosti su poveli u 6. minuti kad je Danac Jens Stryger Larsen iskoristio loše istrčavanje milanskog vratara Gianluigija Donnarumme i pogodio nebranjenu mrežu. Milan je u igru vratio Ante Rebić svojim prvim pogotkom u 48. minuti, a asistirao mu je Conti. Francuz Theo Hernandez donio je vodstvo Milanu u 72. minuti. U 85. minuti Kevin Lasagna je izjednačio na 2:2.

U trećoj minuti sučevog dodatka, u posljednjoj akciji na utakmici, Ante Rebić je primio loptu na 20-ak metara, na rubu kaznenog prostora “lažnjakom” prevario braniča Udinesea te sa 15-ak metara preciznim udarcem pogodio donji lijevi kut za osmu ovosezonsku pobjedu Milana.

Milan se sa 28 bodova privremeno probio na osmo mjesto, dok je Udinese sa 24 boda ostao na 13. poziciji. Vodeći Juventus ima 48 bodova, dva više od Intera i tri više od Lazija.

Rezultati 20. kola: Milan – Udinese 3:2 (Rebić 48, 90+3, Hernandez 72/Stryger 6, Lasagna 85), Lazio – Sampdoria 5:1, Sassuolo – Torino 2:1, Napoli – Fiorentina 0:2. Poredak: Juventus 48, Inter 46, Lazio 45, Atalanta 35, Roma 35, Cagliari 29, Parma 28, Milan 28, Torino 27 bodova…