foto UVJERLJIVA RIJEKA Bijeli s 4:0 svladali Istru, eurogolovi Črnica i Zute

Objavljeno: 10. veljača 2018. u 14:45 2018-02-10T14:45:00+01:00

Nogometaši Rijeke pobijedili su na Rujevici Istrgu 1961 rezultatom 4:0.

Golove su zabili Puljić u prvom te Čolak, Črnic i Zuta u drugom poluvremenu.

Glavno pitanje je bilo kako će nakon silnih izmjena izgledati nova Kekova Rijeka, otišla je gotovo kompletna šampionska momčad, stigli su neki novi igrači.

Prema onome što smo vidjeli, navijači mogu biti optimistični.

Iako će sigurno biti uspona i padova, Rijeka je odigrala zaista dobru predstavu, stavarale su se prilike, bijeli su u nekim trenucima igrali i visoki presing po uzoru na lanjsku Rijeku.

Predstavili su se od prve minute Čolak i Raspopović i pokazali da bi zaista mogli biti pojačanja. Čolak se odmah u prvoj utakmici i upisao u strijelce, što je za napadače uvijek važno dok je Raspopović pokaza kvalitete u oba smjera.

Pred kraj utakmice ušao je i Capan.

Posebno će navijači pamtiti fantastične golove Matica Črnica i Leonarda Zuta. Slovenac je zabio nakon sjajnog prodora dok je Makedan pogodio iz slobodnjaka.

U svakom slučaju, ako se po jutru dan poznaje...

SP1002SJ02
Rijeka - Istra 1961 / Foto: S, JEŽINA

---------------

90+2' Kraj utakmice

90' Igrat će se još dvije minute nadoknade

89' GOOOOOOOLLL Kakva golčina Leonarda Zute...slobodnjak za pamćenje. Potegao je ljevicom i zabio jedan od najljepših golova koje smo vidjeli na Rujevici ove sezone

84' Čolak izlazi, ulazi Luka Capan

83' Acosty je podvalio za Pavičića čiji udarac je blokiran. Nakon kornera nema opasnosti za goste

73' Izlazi Kvržić, ulazi Acosty

70' Nekoliko minuta raskidane igre i nervoze na terenu

63' Zuta je sada pokušao glavom, lopta odlazi malo pored gola

58' Žuti karton za Bradarića, upitna odluka suca Marića

S102VK21
Rijeka - Istra 1961 / Foto: V. KARUZA

55' GOOOOOL Fantastična golčina Matica Črnica...nanizao je nekoliko igrača Istre i onda opalio s više od 20 metar u donji kut nemoćnog vratara Istre

54' Kakva prilika za Rijeku, Čolak nije dovoljno snažno udario loptu glavom. Rijeka u ovim trenucima pokušava visokim presingom dodatno stisnuti goste. U nekim trenucima to podsjeća na način kako je Rijeka igrala lani...

52' Izlazi Heber, ulazi Črnic

49' GOOOOOOLL prvi gol Mirka Čolaka u prvoj službenoj utakmici za Rijeku

48' Pokušaj Puljana iz daljine, ali nema opasnosti

46' Odmah prilika za Rijeku, Čolak ne stiže do lopte nakon dobrog ubacivanja

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45' Kraj prvog poluvremena, Rijeka zasluženo vodi 1:0. Imala je više prilika iako Puljani jako dobro stoje na terenu i stalna su prijetnja za potencijalne kontre.

38' Prilika za Čolaka, loš udarac u izglednoj situaciji

* Gol je pao točno u trenutku kada se na tribinama pojavio transparent podrške za Korada Vujnović, novinara Radio Rijeke koji je teško bolestan

33' GOOOOOL....Zabio je Jakov Puljić za 1:0. Odlična lopta Župarića, Puljić prima loptu i zabija za 1:0

28' Odlična prilika za Rijeku, Bradarić je sjajno pronašao Puljića na 11 metar, ali riječki napadač gađa visoko iznad gola

26' Zuta je lijepo ubacio s lijeve strane, čisti obrana gostiju ispred Čolaka

21' Prekršaj nad Raspopovićem na rubu 16-erca. Pucao je Puljić, ali ide daleko od gola. Prema snimci, sudac je točno procijenio da je prekršaj bio izvan 16-erca

20' Nova prilika za Rijeku, ali spetljali su se bijeli u 16-ercu

18' Čista šansa za Rijeku, lijepa akcija Čolaka i Puljića koji sjajno daje za Kvržića koji promašuje. Lopta je fijuknula kraj stative

16' Pokušaj Jakova Puljića iz daljine, sjajan udarac s 25 metara, ali lopta odlazi malo pored gola

15' Novi korner za Rijeku, udarac glavom Puljića iznad gola

Rijeka - Istra 1961 (2) / Foto: V. KARUZA

12' Kvržić je lijepo prošao, ali samo je uspio izboriti korner. U nastavku akcije prilika za Čolaka, ali ubačaj Zute je, kažu suci, izašao izvan granica igrališta

11' Puljani se disciplinirano brane i vrebaju priliku iz kontre

10' Heber je bio u prilici, blokiraju gosti njegov udarac

4' Nezgodan udarac gostiju, Sluga izbacuje u korner nakon kojeg nema opasnosti za gol domaćih

3' pokušali su Puljani iz prekida, ali čista bijela obrana

2' Prva prilika za Rijeku, Kvržić je pobjegao obrani pokušao je iznenaditi golmana gostiju, ali siguran je Ćorić

0' Počela je utakmica na Rujevici