Dojmljiva generalka

foto Rijeka razbila APOEL i poslala prijeteću poruku Dinamu uoči Superkupa

Riječani su pokazali svoje pravo lice uoči utakmice s Dinamom/Foto R. BRMALJ
Objavljeno: 9. srpanj 2019. u 20:07 2019-07-09T20:07:00+02:00

U intezivnijem prvom poluvremenu momčadi se nisu štedjele, a Rijeka pokazala sasvim drugačije lice nego protiv Sočija. Oslobodio se nakupljeni umor, "bijeli" su djelovali poprilično moćno, rastrčano, agresivno i učinkovito.

KRANJSKA GORA Prijateljska međunarodna utakmica: Rijeka - APOEL SC 4:1 (2:1). Strijelci: 1:0 Čolak (7'), 1:1 Suleiman (37'), 2:1 Halilović (41'), 3:1 Bušnja (53'), 4:1 Bušnja (80'). Žuti karton: Jakoliš (APOEL).

RIJEKA (I poluvrijeme): Sluga, Raspopović, Župarić, Punčec, Tomečak, Lepinjica, Capan, Kvržić, Gorgon, Halilović, Čolak.

RIJEKA (II poluvrijeme): Sluga (od 63' Prskalo), Pavelić, Velkovski, Escoval, Štefulj, Pavičić, Lončar, Murić, Bušnja, Vuk, Acosty.
APOEL: Belec, Vouros, Merkis, Lafrance, Jakoliš, De Vincenti, Matić, Mihajlović, Bezjak, Suleiman, Hallenius. Još su igrali: Efrem, Pavlović, Makris, Ioannou, Reis Graca, Aloneftis, Savvas, Shelis, Kalogirou.

Nogometaši Rijeke vrlo su dojmljivom izvedbom zaključili seriju pripremnih utakmica. Podno Julijskih Alpi, na 17 stupnjeva Celzijusa, pao je ciparski prvak APOEL u utakmici (2x50 minuta) nakon koje trener Igor Bišćan može biti i više nego zadovoljan. Protiv fizički dosta jake i trkački moćne momčadi Riječani su osobodili velik dio energije koju je dosad sputavala težina priprema i prezentirali da će itekako biti spremni za subotnje otvaranje sezone s Dinamom u Maksimiru u utakmicu Superkupa.

Igor Bišćan je kao i do sada priliku pružio dvjema ekipama, bolji je dojam ostavila ona u prvom poluvremenu kad je i intezitet igre bio puno jači. Ali pohvale zaslužuje i u ovom trenutku pričuvna postava pri čemu su najzapaženiji svojim potezima i golovima bili Tibor Halilović u prvom dijelu i Denis Bušnja u nastavku.

Čolakova reakcija

Posebno je dojmljiv bio Halilović pun snage i naboja koji je u punom trku dojmljivo iznosio lopte, Čolak je bio dobar u presingu i razbijanju protivničke igre, dok su Kvržić i Tomečak bili standarno brzi, opasni i okomiti po bokovima. Obrana je u početku utakmice malo sporije reagirala, ali kasnije je sve sjelo na mjesto, jednako kao i kod Lepinjice i Capana u veznoj liniji.
Rijeka je povela rano, u 7. minuti uporni Čolak je iskoristio dar obrane, munjevito reagirao i silovito poslao loptu pored Beleca, slovenskog reprezentativnog vratara i nekadašnjeg čuvara mreže Intera. Uslijedilo je razdoblje bolje igre APOELA, Matić je iz slobodnjaka tukao kraj gola (8'), a Hallenius nakon kornera zakasnio u matnoj šansi (13'). Jakoliš, bivši igrač Šibenika, dobru akciju (22') završio je mlakim udarcem, Sluga nije imao težak zadatak, iako je situacija bila itekako obećavajuća.
Nakon toga Rijeka se razbudila i postala momčad koja je do odmora više pokazala. Bilo je to najbolje razdoblje igre "bijelih", momčad je djelovala poput dobro uštimanog orkestra, protok lopte bio jako dobar, kao i slaganje napadačkih akcija.

Eurogol

U 26. minuti Riječani su se odlučili na mini presing, lopta je ukradena, a dobru akciju udarcem je završio Halilović, igrač kojeg su Ciprani nerijetko morali zaustavljati i rukama. Ipak. APOEL je u 37. minuti složio jako dobru akciju, Matić je dobro proigrao s lijeve strane Suleimana, a on bolje preciznim udarcem pospremio loptu u kut nemoćnog Sluge - 1:1.

No, samo četiri minute kasnije Rijeka je opet povela, sveprisutni Halilović je dobru akciju okrunio pogotkom s 13 metara, silovito je raspalio i ostavio Beleca bez šanse - 2:1.

U nastavku Bišćan je dao šansu cijeloj novoj postavi koja je također djelovala vrlo solidno. Igralo se opet dosta žustro, a s dva prekrasna pogotka zabljesnuo je Bušnja. Prvo je (53') majstorskim udarcem s 20 metara, pravim eurogolom, milimetarski pogodio same rašlje, a nešto kasnije u završnici susreta (80') s gotovo iste pozicije malo nižom loptom matirao ciparskog vratara - 4:1.