Varaždin vs. Rijeka

KRAJ: Rožmanova Rijeka slavila u Varaždinu i pokazala neko novo lice na planu igre

Slavlje Riječana u Varaždinu/D. KOVAČEVIĆ

VARAŽDIN Od 16.30 sati nogometaši Rijeke u Varaždinu kreću u svoj deveti prvenstveni ispit ove sezone poseban po tome da će momčad voditi novi stručni stožer predvođen slovenskim stručnjakom Simonom Rožmanom. Doduše, nasljednik Igora Bišćan neće biti na klupi jer mora odraditi utakmicu kazne zbog isključenja na klupi Domžala pa će utakmicu voditi njegovi pomoćnici.

Stigli su sastavi. U momčadi Rijeke pored ozlijeđenih Velkovskog i Raspopovića nema ni Tomečaka. Na poziciju lijevoga beka će Hrvoje Smolčić. U sastavu nema ni Ivana Lepinjice. Rožman se odlučio na dvojicu nešto kreativnijih veznjaka Halilovića i Lončara, a ispred njih je gurnuo  trio: Acosty – Andrijašević – Gorgon.

U sastavu Varaždina su pored bivšeg napadača Rijeke Leona Benka i dvojica riječkih igrača na posudbi u redovima novoga prvoligaša: vratar Ivan Nevistić i lijevi bek Danijel Štefulj. Grobnički napadač Kristijan Fućak je na klupi za pričuve.

90+3 minuta: Kraj utakmice. Rijeka je ostvarila novu prvenstvenu pobjedu pod vodstvom novoga trenera Simona Rožmana. Konačnih 0:2 ni približno je oslikava odnose snaga na terenu. Rijeka je po šansama trebala uvjerljive slaviti. Najviše veseli što su bijeli pokazali neko novo lice na planu igre. Riječani su se vratili nogometu s puno trke, agresije i duel igre, te visokom presingu koji je slomio skromne domaćine do odmora.

83. minuta: Čolak je tukao iskosa i promašio vrata.

75. minuta: Rijeka rutinski kontrolira situaciju na travnjaku.

62. minuta: Đurasek je zaradio drugi žuti i crveni, isključujući karton.

56. minuta: Nova velika prilika, ali Nevistić brani pokušaj Gorgona.

55. minuta: Acosty je nakon prodora Halilovića pogodio vratnicu.

53. minuta: Prvi ozbiljniji pokušaj domaćih, no Prskalo je ipak uspio zaustaviti udarac Benka iz slobodnog udarca.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena. Igrači Rijeke su nakon jednog od boljih poluvremena ove sezone otišli u svlačionicu s prednošću od samo dva gola. Po prilikama moglo je biti i puno uvjerljivije. Domaćini nisu opasnije zaprijetili Prskalu.

45. minuta: Novi pokušaj Puljića, ali je netko od domaćih u posljednji trenutak skrenuo loptu kraj gola za jubilarni 10. udarac iz kuta.

43. minuta: Nova prilika za Riječane. Kvržićev udarac pretvorio se u idealnu asistenciju za Puljića koji je prebacio vrata s pet metara.

GOL!! Halilović je nakon kornera pogodio za 0:2. Rijeka doslovce melje svoje suparnike ritmom trke i agresije. Brojni korneri urodili su plodom u 35. minuti kada je Halilović nakon dodavanja Lončara iz kornera pogodio Nevistićevu mrežu.

28. minuta: Rijeka i nakon vodstva pritišće i traži drugi pogodak.

20. minuta: Novi pokušaj Rijeke, Nevistić brani udarac Acostyja.

GOL!!! Uraganski početak Rijeke donio je rezultata. Kvržićev ubačaj Escoval je skrenuo volej udarcem u mrežu za 0:1 u 12. minuti.

5. minuta: Puljić je po slobodnom udarcu s 25 metara pogodio vratnicu. Rijeka je žustro i angažirano krenula u utakmicu, igrači Rijeke odmah po gubitku lopte kreću u visoki presing, te se pokušavaju nametnuti trkom i posjedom lopte.

1. minuta: Počela je utakmica u Varaždinu.

VARAŽDIN – RIJEKA 0:2

Stadion Varteksa. Gledatelja: 2000. Sudac: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina). Strijelci: 0:1 Escoval (12′), 0:2 Halilović (35′). Žuti kartoni: Đurasek, Senić (Varaždin), Župarić, Murić (Rijeka). Crveni karton: Đurasek (62′).

VARAŽDIN: Nevistić, Adžić, Posavec, Benko (od 86′ Mehdikhani), Težak, Đurasek, Štefulj, Stolnik (od 46′ Senić), Lisakovich (od 46′ Kolarić), Tkalčić, Guera.

RIJEKA: Prskalo – Kvržić, Župarić, Escoval, Smolčić – Lončar, Halilović – Acosty (od 69′ Murić), Andrijašević, Gorgon (od 78′ Pavičić) – Puljić (od 62′ Čolak).

REZULTATI 10. KOLA:

Lokomotiva – Dinamo 0:4 Varaždin – Rijeka 0:2Slaven Belupo – Osijek 19 sati Nedjelja:Inter – Gorica (16.30 sati)Istra 1961 – Hajduk (19 sati)

LJESTVICA

Hajduk 9 6 1 2 17:5 19Dinamo 9 6 1 2 16:4 19Rijeka 9 5 3 1 14:7 18Lokomotiva 10 4 2 4 15:16 14Osijek 9 3 4 2 11:9 13Gorica 9 3 3 3 11:12 12Slaven Belupo 9 3 1 5 11:21 10Istra 1961 9 2 2 5 9:15 8Varaždin 10 1 4 4 10:19 7Inter 9 1 3 5 11:17 6