Rijeka vs. Osijek

KRAJ: Rijeka zasluženo svladala Osijek i učvrstila drugu poziciju na ljestvici

Ivan Lepinjica i Alexander Gorgon/R. BRMALJ

Prvijence u bijelom dresu postigli Tibor Halilović i Ivan Lepinjica, a treći pogodak djelo je Jakova Puljića. Muzafer Ejupi zabio za Osječane.

RIJEKA Nogometaši Rijeke od 17.30 sati na Rujevici ugošćuju Osijek u derbiju kola i utakmici čiji ishod će umnogome utjecati na to koja će momčad na kraju prvenstva biti prvi pratitelj novog-starog prvaka Dinama. Igor Bišćan, trener Rijeke, tradicionalno već ima problema sa brojnim ozljedama na što su se nadovezali i kartoni.

Stigli su i sastavi utakmice. Igor Bišćan je ipak bio prisiljen posegnuti za uslugama nekolicine mladih igrača. Od prve minute kreću Ivan Lepinjica, vjerojatno u veznom redu i Hrvoje Smolčić, na poziciji lijevoga beka. Lončara nema ni na klupi za pričuve gdje su pored Capana uglavnom mladi igrači: Braut, Bušnja, Ivan Smolčić, Ristovski i Pintarić. Od vremena s početka Miškovićeve ere u službenom zapisniku prve momčadi Rijeke nije bilo ovoliko bivših ili aktualnih juniora Rijeke!

90+4. minute: Kraj utakmice. Rijeka je ostvarila važnu i posebno vrijednu pobjedu u utrci za drugim mjestom.

GOL!! Jakov Puljić je u 86, minuti uz pomoć Mile Škorića postigao treći riječki pogodak i praktički riješio pitanje pobjednika na Rujevici.

GOL!! Muzafer Ejupi je u 82. minuti zakucao loptu u mrežu s desetak metara nakon udarca iz kuta.

69. minuta: Boban je tukao s 30 metara, a Sluga izvukao loptu iz rašlji.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme, Osječani su napravili dvije promjene u sastavu.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena na Rujevici.

GOL!! Rijeka je zabila i drugi gol! Lepinjica je postigao svoj prvijenac glavom nakon ubačaja iz slobodnog udarca u 30. minuti igre.

21. minuta: Abazaj je izašao sam ispred Sluge, a Župarić uklizavanjem u posljednji trenutak odbio loptu preko gola u udarac iz kuta.

GOL!! Halilović je u 10. minuti sjajnim udarcem s 25 metara poslao loptu u donji lijevi kut nemoćnog Malenice za 1:0.

9. minuta: Puljić je tukao iz slobodnog udarca, a Malenica izvukao loptu ispod grede u korner.

7. minuta: Prvi udarac na gol na utakmici uputio je Kleinheisler, međutim Sluga se nije dao iznenaditi.

1. minuta: Počela je utakmica.

RIJEKA – OSIJEK 3:1

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 4347. Sudac Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina). Strijelci: 1:0 Halilović (10′), 2:0 Lepinjica (30′), 2:1 Ejupi (82′), 3:1 Puljić (86′). Žuti kartoni: Lepinjica, Acosty (Rijeka), Gutieri, Pušić, Škorić, Kleinheisler (Osijek).

RIJEKA: Sluga, Kvržić, Župarić, Velkovski, Smolčić (od 89′ Capan), Halilović, Lepinjica, Murić (od 89 Ristovski), Gorgon, Acosty (od 77′ Bušnja), Puljić.

OSIJEK: Malenica, Janža, Gutieri, Kleinheisler, Kamenar (od 46′ Lopa), Škorić, Pušić, Grgić, Marić, Pilj (od 46′ Boban), Abazaj (od 75′ Ejupi).

Utakmice 25. kola:

Inter – Istra 1961 3:1

Lokomotiva – S. Belupo 3:1

Hajduk – Rudeš 3:0

Gorica – Dinamo 1:2

Rijeka – Osijek 3:1

Dinamo 25 20 4 1 52:14 64Rijeka 25 13 8 4 46:26 47Osijek 24 12 6 7 43:27 42Lokomotiva 25 11 8 6 40:23 41Hajduk 25 10 10 5 38:28 40Gorica 25 11 5 9 35:30 38Inter 25 7 3 15 27:54 24S. Belupo 25 3 13 9 26:37 22Istra 1961 25 4 5 16 22:46 17Rudeš 25 1 4 20 17:61 7

SLJEDEĆE KOLO (30. ožujka): Slaven Belupo – Rudeš (28. ožujka), Istra 1961 – Hajduk, Dinamo – Inter, Osijek – Gorica (29. ožujka), Lokomotiva – Rijeka (29. ožujka).