Rudeš vs. Rijeka

KRAJ: Rijeka preokretom u Kranjčevićevoj stigla do druge proljetne pobjede

Maxwell Acosty tijekom ogleda u Kranjčevićevoj ulici/Foto PIXSELL

ZAGREB Nogometaši Rijeke od 18 sati počinju svoj ogled 22. kola Prve HNL protiv posljednje momčadi lige koja još nije upisala niti jednu pobjedu ove sezone. Jasno je da su Riječani i bez mnoštva ozlijeđenih igrača u ulozi favorita što naravno moraju opravdati na travnjaku. Uostalom, “bijeli” su ovoga proljeća osvojili svega pet od 12 mogućih bodova, propustili su uz obilniji bodovni plijen učvrstiti se na drugoj poziciji. Sve to treba negdje nadoknaditi prije ulaska u nešto zahtjevniji dio raspored i u tom kontekstu treba shvatiti i susret protiv Rudeša.

Stigle su i početne postave. U sastavu Rijeke ima samo jedno iznenađenje. Umjesto Tibora Halilovića na poziciji središnje polušpice zaigrat će Robert Murić za kojega je trener Rijeke na presici uoči susreta s Rudešom ustvrdio da nije još potpuno spreman. Doduše, ni Halilović nije u “top stanju” pa u tom dijelu trener Rijeke nije imao lagan izbor. Pored Halilovića na klupi za pričuve su Prskalo, Braut, Lepinjica, Velkovski, Smolčić i Ristovski.

90.+ 3. minuta: Kraj utakmice. Rijeka je preokretom stigla do svoje druge proljetne pobjede.

GOL!! Rudeš je u 81. minuti smanjio na 2:4 pogotkom Juranovića.

GOL!! U 78. minuti Puljić je pospremio ubačaj Kvržića za 1:4.

73. minuta: Svoj udarac je isprobao i Murić, ali vratar Rudeša je ponovo budan.

69. minuta: Puljić je izašao sam ispred vratara Rudeša, koji je sjajnom intervencijom spasio svoju mrežu.

67. minuta: Mogli su domaći smanjiti, ali je Sluga istrčao i obranio udarac Juranovića.

63. minuta: Velika prilika za četvrti pogodak Rijeke, no Acostyjev udarac vratar brani.

GOL!! Rijeka vodi 1:3. Zabio je Gorgon na dodavanje Murića.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme, Escoval je ostao u svlačionici vjerojatno zbog ozljede, ušao je Velkovski.

45.+1 minuta: Kraj prvog poluvremena.

45. minuta: Velika prilika za Rudeš. Štrkalj nakon slobodnog udarca, loše procjene Sluge i  igrača Rijeke nije uspio loptu ugurati u mrežu.

GOL!! Svega tri minute nakon poravnanja Acosty je glavom zakucao loptu u mrežu nakon ubačaja Kvržića za vodstvo Rijeke.

GOL!! Gorgon je u 40. minuti poravnao na 1:1 s bijele točke.

39. minuta: Nova najstroža kazna, ovoga puta za Rijeku, nakon duela Pavičića i Halilovića.

22. minuta: Gosti traže najstrožu kaznu nakon duela Smolje i Lončara, no sudac Matoc je samo odmahnuo rukom.

18. minuta: Puljić je nakon ubačaja Kvržića tukao glavom preko gola.

GOL!! Vilibald Vuco je u 15. minuti matirao Slugu s bijele točke. Sudac Matoc je prije dvije i pol godine sudio kup susret Rudeša i Rijeke koji je završio pobjedom “bijelih” 3:5, te je pritom dosudio četiri najstrože kazne, tri za ondašnju momčad Igora Bišćana, a jedan za Rijeku.

14. minuta: Najstroža kazna za Rudeš! Lončar je nakon udarca iz kuta neoprezno povukao s leđa igrača domaćina prema kojem je išla lopta nakon što je istrčao Sluga, a sudac Matoc je dosudio najstrožu kaznu.

10. minuta: Nema prilika, a ni pogodaka. Domaći su imali dva prekida nakon čega je Rijeka počela dominirati posjedom lopte.

1. minuta: Počela je utakmica u Kranjčevićevoj ulici.

RUDEŠ – RIJEKA 2:4

Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 300. Sudac Marko Matoc (Zaprešić). Strijelci: 1:0  Vuco (15′-11m), 1:1 Gorgon (40′-11m), 1:2 Acosty (43′), 1:3 Gorgon (59′), 1:4 Puljić (78′), 2:4 Juranović (81′). Žuti kartoni: Smoljo (Rudeš).

RUDEŠ: Banić, Barić, Vuco, Smoljo, Rožman, Joao Erick (od 69′ Jukić), Pasariček (od 60′ Kovačević), Štrkalj, D. Halilović, Juranović, Božić.

RIJEKA: Sluga, Kvržić, Župarić, Escoval (od 46′ Velkovski), Mamić, Pavičić, Lončar, Gorgon (od 83′ Lepinjica), Murić (od 77′ T. Halilović), Acosty, Puljić.

Utakmice 22. kola:

Rudeš – Rijeka 2:4Slaven B. – Inter sub. 15.00Hajduk – Gorica sub. 17.30Istra – Lokomotiva ned. 15.00Dinamo – Osijek ned. 17.30

Dinamo 21 17 3 1 43:11 54

Rijeka 22 11 8 3 40:22 41

Osijek 21 12 4 5 40:19 40Lokomotiva 21 10 5 6 35:20 35

Gorica 21 9 4 8 28:27 31

Hajduk 21 7 9 5 30:26 30

S. Belupo 21 3 12 6 23:30 21

Inter 21 5 3 13 22:47 18

Istra 1961 21 4 4 13 21:38 16