Gorica vs. Rijeka

KRAJ: Rijeka i treći put ove sezone poražena od Gorice u svojem najslabijem izdanju

Tibor Halilović (Rijeka) i Adam Michal Maslowski (Gorica)/D. KOVAČEVIĆ

RIJEKA Na krilima triju pobjeda u nizu (Osijek, Lokomotiva, Slaven Belupo) nogometaši Rijeke od 19 sati gostuju kod nepredvidljive Gorice. Momčadi koja pobjeđuje Osijek i Rijeku u gostima, a zatim kad svi očekuju da napravi odlučujući zaveslaj prema samom vrhu, neočekivano pada. Goričani su svojevremeno bili pravi hit i osvježenje HNL-a, sada su malo posustali u borbi za Europu. No, još uvijek nisu bez šanse… O »toplo-hladnim« igrama govore i njihova posljednja tri kola u kojima su izgubili od »lokosa«, uzeli bod Osječanima u Gradskom vrtu i jako namučili Dinamo u tijesnom porazu (1:2).

A upravo je Rijeka na svojoj koži najviše ovo sezone osjetila goropadnost novog prvoligaša. Dovoljno se prisjetiti listopada prošle godine kada je u 10. kolu Gorica slavila 2:1, a Matjaž Kek odmah po završetku utakmice podnio ostavku. Ništa bolje nije se »proveo« niti Bišćanov sastav na Rujevici u 19. kolu kad su Lovrić, Dvorneković i Maloča torpedirali »bijele« s 3:1.

Trener Rijeke Igor Bišćan ne može pored brojnih ozlijeđenih igrača računati ni na Alexandera Gorgona. Umjesto njega utakmicu će početi Denis Bušnja. Maxwell Acosty je ostao na klupi za pričuve gdje se našao i Mirko Antonio Čolak. U zapisniku nema ni Darka Velkovskog, na mjestu stopera počinje Escoval.

90.+4 minute. Kraj utakmice. Rijeka i treći put ove sezone poražena od Gorice. Ovoga puta Riječani su se predstavili u najslabijem izdanju.

82. minuta: Murić je probao iz slobodnjaka, ali se Kahlina nije dao iznenaditi.

78. minuta: Nova prilika za domaće nakon kornera, no Escoval je izbacio loptu u novi udarac iz kuta.

70. minuta: Igor Bišćan napravio je prvu promjenu i uveo u igru oporavljenog Čolaka.

GOL!! Gorica je povela u 49. minuti. Lovrić je pogodio donji desni kut Sluginog gola po udarcu s 18 metara.

46. minuta:  Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena.

39. minuta: Velika prilika za domaće. Lovrić je sjajno tukao s 18 metara, a Sluga dodirnuo loptu i skrenuo u gredu.

25. minuta: Pavičić je probao s 25 metara, ali Kahlina brani.

11. minuta: Oboabona je nakon udarca iz kuta glavom zamalo promašio okvir gola. Domaći su bolje otvorili susret.

9. minuta: Lovrić je dobro izveo slobodan udarac, prebacio živi zid, a Sluga izvukao loptu u korner.

1. minuta: Počela je utakmica u Velikoj Gorici.

GORICA – RIJEKA 1:0

Gradski stadion. Gledatelja: 1677. Sudac: Vučković (Zagreb). Strijelci: 1:0 Lovrić (49′). Žuti kartoni: Oboabona, Marin, Lovrić, Čagalj (Gorica), Escoval (Rijeka).

GORICA: Kahlina, Mčedlivšili, Oboabona, Čagalj, Čabraja, Marina, Maslowski (od 64′ Mathieu), Dvorneković (od 78′ Maloča), Ndiayei, Suk, Lovrić (od 89′ Jovičić).

RIJEKA: Sluga, Kvržić, Župarić, Escoval, Mamić, Pavičić, Lepinjica (od 86′ H. Lepinjica), Murić, Halilović, Bušnja (od 70′ Čolak), Puljić.

Utakmice 28. kola:

Inter – Lokomotiva 3:2Gorica – Rijeka 1:0Rudeš – Dinamo ned 16.30Hajduk – Osijek ned 19S. Belupo – Istra 1961 pon 18 Dinamo 27 22 4 1 54:14 70Rijeka 28 15 8 5 50:28 53Osijek 27 13 7 7 48:30 46Lokomotiva 28 12 8 8 45:28 44Hajduk 27 11 10 6 40:29 43Gorica 28 12 6 10 38:34 42S. Belupo 27 4 13 10 28:40 25Inter 28 8 3 17 31:60 27Istra 1961 27 4 5 18 22:49 17Rudeš 27 2 4 21 19:63 10

SLJEDEĆE KOLO (13. travnja): Gorica – Slaven Belupo (14. travnja), Rijeka – Inter, Lokomotiva – Hajduk (14. travnja), Osijek – Rudeš (12. travnja), Istra 1961 – Dinamo.