Danas: 18° 4
Sutra: 18° 18° 4
19. listopada 2018.
HT prva liga

foto DERBI NA RUJEVICI Rijeka svladala Dinamo 4:1, velika pobjeda bijelih u žestokoj utakmici

Objavljeno: 7. ožujak 2018. u 16:41 2018-03-07T16:41:00+01:00

U odgođenom derbiju bijeli su odigrali muški i kirurški precizno, a posao im je olakšao Marko Lešković koji je vrlo rano zaradio dva žuta kartona.

Nogometaši Rijeke pobijedili su Dinamo na Rujevici rezultatom 4:1.

Plavi su poveli golom Marija Gavranovića, ali Rijeka se brzo vratila u utakmicu kad je Čolak presjekao jedno loše dodavanje Dinamovog golmana Livakovića i namjestio gol Heberu.

Nakon isključenja Leškovića Rijeka je nastavila prijetiti, ali ni Dinamo nije bio bezopasan.

Otvaranje drugog poluvremena je prelomilo utakmicu.

S0703BR5
Utakmica ''Rijeka'' - ''Dinamo'' / Foto Roni Brmalj

Sjajan gol za vodstvo Rijeke je zabio Domagoj Pavičić, a na 3:1 je povisio Heber nakon opet sjajne akcije Čolaka koji je bio involviran i prije drugog gola. Dinamo obrana je pogriješila, Čolak je uzeo loptu i čekao da savršeno proigra Hebera koji elegantno diže loptu preko Livakovića.

Četvrti gol zabio je fantastičnim udarcem iz slobodnjaka s ruba 16-erca Jakov Puljić.

Rijeka je sada na tri boda zaostatka od Hajduka na drugoj poziciji, a sljedeću utakmicu igra protiv Intera. Osijek je četvrti, ali ima i dvije utakmice manje.

TIJEK UTAKMICE

90''+2 Gotova je utakmica. Rijeka je pobijedila 4:1

90' Igrat će se dvije minut sudačke nadoknade

90' Izlazi kapetan Rijeke Filip Bradarić, ulazi Luka Capan

86' GOOOOOOOOOLLL Kakv gol Jakova Puljića za 4:1. Fantastično je pogodio iz slobodnjaka Puljić

86' Prekršaj na rubu 16-erca za Rijeku, srušen je Grahovac

83' Dvostruki strijelac Heber izlazi iz igre, ulazi Jakov Puljić. Heber je sada na 11 golova u sezoni

82' Uz salve zvižduka iz igre je kod Dinama izašao Mario Gavranović

82' Dobra akcija sada Dinama, Olmo je pucao, lopta ide u korner

75' Dvije nezgodne situacija sada za Rijeku, prvo je nakon ubacivanja u 16-erac jedan od igraač Dinama umalo skrenuo loptu pred Slugom, nakon toga Sluga brani udarac iz daljine

74' Žuti karton sada i za Župarića. Cijela zadnja linija Rijeke je "požutjela" na današnjoj utakmici

71' Žuti karton za Zutu

69' Lijepa akcija Rijeke završila je udarcem Čolaka glavom, lopta ide preko gola

67' Gavranović pada i traži penal, sudac ne svira, žuti dobija Sosa zbog prigovora

65' Žuti karton za Leovca

64' Unatoč igraču manje, nogometaši Dinama pokušavaju igrati, nekoliko puta u drugom poluvremenu su dobro namučili Riječane

62' Izlazi Kvržić, ulazi Črnic

59' GOOOOOOOLLLL Heber zabija za 3:1. Opet su Riječani presjekli jednu loptu, Čolak je sačekao i uposlio Hebera koji elegantno prebacuje vratara Dinama

56' Ademi je sada izvrtio Riječane, na kraju je Sluga izbacio

56' Otvarala se sada dobra prilika za RIjeku, ali Heber krivo predaje loptu

54' Hajrović je sada pao ispred Rijekinog 16-era, s Dinamove klupe su tražili prekršaj, sudac se nije oglasio

47' GOOOOOOLLLLL Pavičić zabija za vodstvo Rijeke. Domagoj je zabio sjajan gol nakon duge akcije bijelih u kojima su imali nekoliko prilika za ugroziti gol gostiju. Pavičić je proslavio primjereno, uz poštovanje prema klubu u kojem je potekao

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45+1' Kraj prvog poluvremena. Rijeka - Dinamo 1:1, jako sadržajno poluvrijeme.

38' Leovac je sada dobro ubacio, Čolak ne uspijeva primiriti loptu

36' Prilika sada za Rijeku, blokirala je obrana plavih udarac Kvržića

34' Jak udarac More, Sluga je odlično obranio nezgodnu loptu

33' Žuti karton sada i za Punčeca nakon prekršaja nad Gavranovićem

32' Čolak je sada skoro opet pobjegao, ali svira faul sudac Batinićna nad Dinamovim igračem

26' Crveni karton, drugi žuti dobio je Marko Lešković nakon prekršaja nad Čolakom

25' Prilika sada za Dinamo, ali Ademi glavom puca pored gola bez opasnosti

20' Žuti karton za Gavranovića zbog lakta. Bivši napadač bijelih dodatno je dolio ulje na vatru s obzirom da na poprilično žestoko slavlje nakon što je zabio gol

19' GOOOOOOLL Odmah izjednačenje, presjako je Čolak Livakovićevu loptu, na kraju ona dolazi do Hebera koji zabija za 1:1. Pola gola pripada Čolaku koji je presjekao pa isčeprkao loptu

16' Gol za Dinamo, zabio je Mario Gavranović. Olmo je ubacio, a Gavranović pogodio glavom za vodstvo plavih

14' Prijetila je opsanost nakon novog kornera Dinama, ali na kraju je otklonjena opasnost

13' Korner za Dinamo. čisti obrana bijelih

11' Žuti karton za Kvržića

10' Prijeti sada i Dinamo. Pucao je Gavranović, Sluga brani

9' Zuta je sada prosao, ali njegov ubačaj kupi Livaković

8' Korner za RIjeku, čisti Dinamo, novi korner Heber puca, ali ide lopta u novi korner, ništa ni od tog kornera

4' Dobra akcija Rijeke, ali obrana gostiju čisti ispred Čolaka

2' Rijeka je pokušala iz prekida, ali nema opasnosti za gol gostiju

2' Heber je povukao, Čolak opalio iz daljine. Žuti karton za Leškovića zbog prekršaja nad Heberom

0' Počela je utakmica