Preko "Cibalije" do titule

DAN KAD JE ISPISANA POVIJEST “Rijeka” je prvak!

P. N.

Došao je i taj dan. Dan koji su sanjale generacije navijača riječkog nogometnog prvoligaša. Dan kada je “Rijeka” osigurala povijesnu titulu prvaka.

“Cibalija” otpočetka danas nije imala šanse. Riječani su jurnuli po rani pogodak i došli do njega već u 11. minuti. Sve do kraja susreta pitanje je bilo samo, s kojom će razlikom završiti susret.

Uskoro opširnije…

RIJEKA: Prskalo, Ristovski, Župarić, Elez, Žuta, J. Mišić, Bradarić, Gorgon, Andrijašević, Bezjak, Gavranović.

CIBALIA: Matković, Žderić, Tipurić, Markić, Rubić, Mijoković, Muženjak, P. Mišić, Pervan, Glavica, Brekalo.

Sudac Ante Vučemilović – Šimunović (Osijek)

Foto S. Ježina

TIJEK SUSRETA;

90′ – Gotov je susret. Navijači su utrčali u teren, slave s igračima.

84′ – Još samo šest minuta i slavlje može početi.

72′- GOOOL! 4:0 – Župarić je smireno glavom nakon kornera zakucao loptu u suprotni kut Matkovića.

72′ – Maleš ulazi umjesto Andrijaševića.

62′ – Matković je pokupio loptu ispred Andrijaševića.

58′ – Izašao je Gorgon, u igri je Martić.

50′ – Dobar dalekometni pokušaj Mišića, ali malo od okvira gola.

49′ – Slavlju na Rujevici se priključila mala skupina vinkovačkih Ultrasa. Oni su izvjesili transparent “Nikad zaboraviti 1999. – nikad zaboraviti” i pobrali pljesak ostatka tribina.

45′ – GOOOL! 3:0 – Bezjak je majstorski prebacio Matkovića za ogromnu prednost.

36′ – Gorgon je izmakao gostujućoj obrani, ali Matković u zadnji čas nogom brani.

30′ – Sjajan pokušaj Gorgona s 18 metara ide malo pored gola.

15′ – GOOOL! 2:0 – Andrijašević je tukao, Matković kratko odbio, a Gavranović postigao svoj drugi pogodak.

11′ – GOOOL! 1:0 – Eksplodirala je Rujevica. Gavranović je uspio iz trećeg pokušaja – zaobišao je vratara Cibalije i doveo Rijeku u vodstvo.

7′ –  Opet Gavranović glavom, sada pored gola.

6′ – Gavranovićev pokušaj glavom Matković je lako pokupio.

2′ – Ristovski je pokušao proboj s desne strane, ali sudac je označio zaleđe.

Foto Damir Škomrlj

1′ – Počeo je susret, Riječani imaju prvi napad.

0′ – Armada je preko cijele tribine razvila veliki transparent s natpisom “Valovi što nose naše snove, napokon Kvarnerom plove”.

0′ – Do početka susreta je još 40-ak minuta. Upravo je stigla vijest da je “Dinamo” poveo u Gradskom vrtu. Ostane li tako, “bijeli” će ipak trebati pobijediti večeras.

0′ – Objavljene su početne postave. U sastavu “Rijeke” nema puno iznenađenja, a u igri će od prve minute biti Alexander Gorgon. Na klupi priliku čekaju Sluga, Kulušić, Čanađija, Matei, Črnic, Maleš i Martić. U konkurenciji za susret nije kartonirani Marko Vešović.