Pripreme u Portugalu

Atlantic Cup: Riječani izgubili od Aarhusa, Ristovski zabio za “bijele”

P. N.

Nogometaši Rijeke izgubili su prvu utakmicu na Atlanticu Cupu od danskog Aarhusa rezultatom 2:1.

Riječani su realno bili bolji cijelu utakmicu, pokušavali su doći do gola brzom igrom, stvarali šanse, ali Danci su na kraju bili s(p)retniji i došli do pobjede.

Prvi gol Danci su zabili u zadnjim sekundama prvog poluvremena i to iz sumnjivog jedaneasterca iako je Rijeka u prvom poluvremenu stvorila nekoliko ozbiljnih šansi.

U nastavku Riječani su krenuli po izjednačenje, ali su relativno brzo kažnjeni iz kontre za 2:0 Danaca.

NI taj drugi gol nije slomio Riječane, ali su Danci se s obzirom na rezultat razumljivo povukli i čekali svoju novu priliku iz kontre.

Nastavak je donio i brojne promjene u ekipama, a upravo je jedna takva promjena dovela Riječane i do gola.

Nakon ubačaja s desne strane u 16-ercu se najbolje snašao Milan Ristovski i pogodio za 2:1.

Riječani su tražili i drugi pogodak, ali do njega nije došlo.

Ako rezultat i ne može razveseliti trenera Matjaža Keka, trka i želja, a pogotovo reakcija mladih igrača mogli bi biti pokazatelj da bi u dogledno vrijeme Slovenac na riječkoj klupi mogao složiti opet iznimno zanimljivo momčad.

Sljedeći susret Riječani igraju protiv švedskog Norrkopinga.