NBA

Zubac zabio 17, Clippersi bolji od Lakersa, još jedan rekord Warriorsa

REUTERS

REUTERS

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac odigrao je još jednu dobru utakmicu za LA Lakerse od kojih su sinoć s visokih 133-109 bolji bili gradski rivali Clippersi.

Zubac je u 35 minuta zabio 17 koševa uz sedam skokova, tri asistencije i po jedan blok i ukradenu loptu.

Clippersi (43-29) nisu Lakersima pružili šansu i u prvim minutama utakmice su napravili seriju od 11-2. Nakon vodstva od devet raszlike na kraju prve četvrtine, Clippersi su nadigrali Lakerse (20-51) sa 21 razlike u drugoj i na poluvremenu su vodili 70-40.

Lakersi su malo bolje odigrali zadnju četvrtinu gdje su sa 35-25 bili bolji od Clippersa, ali to nije bilo dovoljno za smanjivanje razlike.

Clipperse su predvodili Chris Paul sa 27 koševa i J.J. Redick sa 24.

Najbolji kod Lakersa bio je Ingram sa 21 pogotkom, dok je Julius Randle ubacio 19 koševa.

Prošlogodišnji viceprvaci Golden State Warriors su upisali 28 pobjedu u gostima, sinoć su sa 112-87 slavili protiv Dallas Mavericksa.

Do pobjede ih je predvodio Klay Thompson sa 23 pogotka od čega je pet trica, a Stephen Curry je ubacio 17 koševa uz devet asistencija.

Warriorsi, koji su najbolja momčad lige sa 57 pobjeda u sezoni, ujedno su i prva momčad NBA koja je upisala 28 pobjeda u gostima tri sezone zaredom. Sada imaju rekord od 90 gostujućih pobjeda u tom razdoblju.

Dirk Nowitzki je bio najučinkovitiji u redovima Dallasa sa 16 pogodaka.

Toronto Raptors su prekinuli niz od 11 poraza nakon što su sinoć kod kuće nakon produžetka sa 122-120 pobijedili Chicago Bullse.

DeMar DeRozan je za pobjedu zabio 42 koša uz osam asistencija.

Kod Bullsa je najbolji bio Jimmy Butler sa 37 pogodaka, a Rajon Rondo je dodao 24.

(Hina) xbis ybis>skr<22.03.2017. 09:23:22>res<