Stotka za fenjeraša

Uvjerljiva pobjeda košarkaša ‘Škrljeva’ protiv ‘Ribola Kaštele’

Zlatko Horvat

Dino Stipčić / Snimio Sergej DRECHSLER

MAVRINCI Susret 9. kola HT Premijer lige košarkaša: Škrljevo – Ribola Kaštela 117:75 (29:19, 25:9, 33:23, 30:24). Dvorana Mavrinci. Gledatelja: 300. Suci: Hadžić (Pula), Jelena Tomić i Reić (Zagreb). Opunomoćenik: Sirotić (Pazin).

ŠKRLJEVO: Štemberger 4 (1-2), Ušić 14 (2-2), Barnjak 16 (1-1), Boban 19 (3-4), Hrnjkaš 6, Perković 7 (1-2), Konjević 17 (1-2), Radunić, Furlan 7, Janc 13 (2-2), Vranković, Stipčić 14.

RIBOLA KAŠTELA: Kljajić 4, Šamadan 6 (1-2), Mikulić 1 (1-2), Rhymes 3 (1-2), Pruže 2 (2-2), Došen 7 (1-1), Galić 17 (1-2), Mandić 19 (3-4), Đugum 10 (2-6), Živković 5 (3-4), Roso 1 (1-2).

»Škrljevo« je upisalo treću pobjedu zaredom, stotkom ispratilo »fenjeraša« iz Kaštel Sućurca uz 32 postignuta poena iz 24 izgubljene lopte gostiju.

S obzirom na to da im u idućem kolu u goste stiže još jedan »davljenik«, »Jazine Arbanasi«, sastav Damira Rajkovića  može učvrstiti svoje mjesto u gornjem domu hrvatske košarke. Po igri im je tamo i mjesto.

Poslije jedne minute i 39 sekundi igre na semaforu je stajalo 7:0.  Gosti su se uspjeli napadački posložiti nakon minute odmora,  ali snašla ih je nova nevolja – vanjski šut domaćih.

»Škrljevo« je u prvih deset minuta pogodilo šest trica iz devet pokušaja (Stipčić 2-2, Barnjak 2-3, Furlan 1-1, Boban 1-2) za plus deset.

Druga četvrtina pokazala je zašto je »Ribola Kaštela« na dnu ljestvice.  Opet su domaći krenuli u četvrtinu  sa 7:0, a gosti srljali iz pogreške u pogrešku.

Sastav Damira Rajkovića nije skidao »nogu s gasa« kada su u pitanju presing po cijelom terenu i čvrsta obrana, razmak je nastavio rasti poput kvasca, pa je već u 18. minuti bilo 27 poena razlike (52:25).

Na kraju treće dionice bilo je 36,  na kraju 42 poena razlike, a najveći razmak bila su 44 poena (113:69). Stotku je ubacio Furlan tri i pol minute prije kraja.

Dvije trice u završnici, koja se pretvorila u ekshibiciju, stigao je ubaciti i 18-godišnji Filip  Hrnjkaš.