Briljantna partija

Šarić u Phoenixu izjednačio najbolji napadački učinak sezone

Hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić nastavio je s odličnim igrama u dresu Philadelphia 76-ersa na njihovoj turneji po Zapadnoj konferenciji, on je drugu večer zaredom bio najbolji strijelac u pobjedi svoje momčadi, u noći s nedjelje na ponedjeljak je u 123-110 pobjedi Sixersa na gostovanju kod Phoenix Sunsa ubacio 27 koševa (šut za dva 5-8, trica 4-5, slobodna bacanja 5-5), a tome je dodao i četiri skoka, dvije asistencije, tri osvojene lopte i jednu blokadu.

Šarićevih 27 koševa izjednačenje je njegova najboljeg napadačkog učinka ove sezone, isto broj poena postigao je i prije 13 dana u porazu od Chicago Bullsa.Sixersi su i u Phoenixu uspjeli prokockati veliku prednost, na poluvremenu su vodili sa 16 razlike samo da bi Sunsi krajem treće četvrtine preuzeli vodstvo. Ipak, u posljednjih 12 minuta gosti iz Philadelphije su se uspjeli sabrati i ostvariti vrijednu pobjedu. Osim Šarića, još su tri igrača Sixersa postigla više od 20 poena, Joel Embiid i JJ Redick po 22, a »rookie« Ben Simmons 21.

Kod Sunsa najbolji su bili Devin Booker sa 32 i TJ Warren sa 28 pogodaka, dok je hrvatski reprezentativac Dragan Bender za 21 minutu provedenu u igri postigao tri koša (šut za dva 0-2, trica 1-1) uz dvije asistencije.

Drugom pobjedom zaredom Philadelphia je stigla na omjer pobjeda i poraza 18-19, ali je i dalje izvan pozicija koje vode u doigravanje na Istoku, trenutačno je 10., dok osmi Indiana Pacersi imaju omjer 19-18. Phoenix je sa 14-24 11. sastav Zapada.

Indiana Pacersi pretrpjeli su četvrti uzastopni poraz, ovoga puta na svom terenu od Minnesota Timberwolvesa sa 90-107, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović je s učinkom od 13 poena (šut za dva 1-1, trica 3-6, slobodna bacanja 2-2) te jednim skokom, dvije asistencije i jednom osvojenom loptom za 21 minutu provedenu na terenu bio jedan od učinkovitijih igrača svog sastava. No, gosti iz Minnesote držali su kontrolu utakmice od samoga početka, nakon prvih sedam minuta vodili su sa 17-0, a u trećoj četvrtini njihova je prednost narasla i na najvećih 29 razlike te su domaći u završnici tek ublažili poraz. Jimmy Butler je sa 26 koševa predvodio strijelce Wolvesa, Karl-Anthony Towns je dodao 18 poena i 14 skokova, dok je najefikasniji kod Pacersa bio igrač s klupe Joe Young sa 20 ubačaja.

Vrlo zanimljivo je bilo u Houstonu gdje su domaći Rocketsi svladali Los Angeles Lakerse sa 148-142 nakon dva produžetka, ali u toj se pobjedi ozlijedio njihov najbolji igrač James Harden kojemu je stradala zadnja loža desne noge. Lakersi su u trećoj četvrtini vodili i 17 razlike, no Rocketsi su ih uspjeli dostići da bi se u posljednjoj minuti četvrte četvrtine Harden ozlijedio prilikom jednog ulaska pod obruč. U produžecima su Rocketsi bili lišeni usluga Hardena, a na kraju je u junaka izrastao PJ Tucker koji je sedam sekundi prije kraja drugog produžetka kod rezultata 142-142 skočio u napadu i poentirao za 144-142, a onda u sljedećoj akciji i zbio loptu iz ruku Kylea Kuzme koji je pokušao uzvratiti za Lakerse.

Harden je do ozljede uspio ubaciti 40 koševa i podijeliti 11 asistencija, Chris Paul je dodao 28 poena i 10 asistencija za Rocketse, dok su kod Lakersa najučinkovitiji bili Julius Randle sa 29 pogodaka i 15 skokova te Josh Hart sa 26 ubačaja. Ivica Zubac ostao je čitavu utakmicu na klupi Lakersa.

Houston je s omjerom 26-9 drugi sastav Zapada, dok su Lakersi s omjerom 11-24 pali na dno svoje konferencije.

Boston Celticsi postali su prva momčad sa 30 pobjeda ove sezone zahvaljujući 108-105 domaćoj pobjedi protiv Brooklyn Netsa. Iako su Celticsi držali prednost tijekom čitavog susreta, Netsi su imali priliku za izjednačenje 10-ak sekundi prije kraja, no Spencer Dinwiddie je promašio tricu za izjednačenje kod rezultata 106-103. Kyrie Irving je sa 28 pogodaka predvodio Celticse, koji drže vrh istoka sa 30-10, dok je Rondae Hollis-Jefferson ubacio 22 poena uz 12 skokova za Netse, koji su s omjerom 13-23 na 13. mjestu Istoka.

Iznenađenje večeri dogodilo se u Oklahoma Cityju gdje je domaći Thunder izgubio sa 113-116 od Dallas Mavericksa. Najbolji igrač domaćeg sastava Russell Westbrook ostvario je novi »triple-double« učinak sa 38 koševa, 15 skokova i 11 asistencija, ali je bio i tragičar susreta jer je u posljednjih pola minute promašio čak tri pokušaja za tricu kojima je mogao poravnati rezultat. Dva od ta tri pokušaja dogodila su se u posljednjih pet sekundi. Mavse su do rijetke ovosezonske pobjede predvodili Harrison Barnes sa 24 i Dennis Smith Jr sa 19 koševa.

Oklahoma City je s omjerom 20-17 trenutačno peta na Zapadu, dok je Dallas sa 13-25 12. sastav Zapada.

Blizu »triple-double« učinka bio je i branič Washington Wizardsa Bradley Beal, on je u 114-110 domaćoj pobjedi svoje momčadi protiv Chicago Bullsa postigao 39 poena uz po 9 skokova i asistencija. Gostima nije bilo dovoljno 21 poen Nikole Mirotića da izbjegnu poraz.

S omjerom 21-16 Washington je trenutačno peta momčad Istoka, a i prva u skupini Southeast, dok je Chicago sa 13-23 11. na Istoku.