NBA liga

Šarić predvodio Sixerse do pobjede u Denveru, UtahJazz pokvario rođendan Jamesu

Reuters

Reuters

Hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić bio je najbolji strijelac Philadelphia 76-ersa koji su kao gosti svladali Denver Nuggetse sa 107-102, Šarić je za 35 minuta provedenih na parketu postigao 20 koševa (šut za dva 3-8, trica 3-7), a usto je i sakupio devet skokova te šest asistencija i jednu blokadu.

Šarić je tako na najbolji način nadomjestio izostanak sjajnog centra Joela Embiida koji nije igrao u Denveru zbog bolova u leđima. Uz Šarića, u Sixersima se istaknuo i Robert Covington sa 15 poena i 10 skokova, dok je veteran Jerryd Bayless ušavši s klupe pogodio nekoliko važnih trica kojima je gostujući sastav minus od 14 pogodaka pretvorio u plus od 11.Kod Nuggetsa najefikasniji je bio Jamal Murray sa 31 ubačajem, dok je Nikola Jokić dodao 19 uz 13 skokova.

S omjerom pobjeda i poraza 16-19 Sixersi su trenutačno 10. sastav Istočne konferencije, dok su Nuggetsi šesti na Zapadu sa 19-17.

Orlando Magic pretrpio je 10. poraz u posljednjih 11 utakmica, ovoga puta je na svom terenu izgubio od Miami Heata sa 111-117 ispustivši 18 koševa prednosti koje je imao u trećoj četvrtini. Gosti iz Miamija stigli su u vodstvo dvije minute prije isteka vremena i na kraju ostvarili važnu pobjedu kojom su se izjednačili s Indiana Pacersima na sedmom mjestu Istoka. Briljirao je Tyler Johnson koji je postigao 31 poen za Heat, od toga čak 24 u trećoj četvrtini, dok Magicu nije bilo dovoljno niti 39 ubačaja Aarona Gordona. Mario Hezonja je u sastavu Orlanda dobio 12 minuta i za to je vrijeme postigao šest koševa (šut za dva 3-3, trica 0-2) uz tri skoka i dvije asistencije. S omjerom 12-25 Orlando je pretposljednja momčad Istoka, iza njega je samo Atlanta sa 10-26.

Stephen Curry se vratio u sastav Golden State Warriorsa nakon što je propustio posljednjih 11 utakmica zbog ozljede desnog gležnja te je odmah bio vrlo važan faktor u 141-128 domaćoj pobjedi prvaka protiv Memphis Grizzliesa. Curry je u svojoj povratničkoj utakmici postigao čak 38 koševa uz fantastičan šut za tricu od 10-13. Kod gostiju najefikasniji je bio Marc Gasol sa 27 pogodaka.

Warriorsi su s omjerom 29-8 vodeći sastav Zapada i čitave lige, dok su Grizzliesi sa 11-25 na dnu Zapada.

Iznenađenje večeri se dogodilo u Salt Lake Cityju gdje je domaći Utah Jazz pokvario 33. rođendan LeBrona Jamesa svladavši doprvake Cleveland Cavalierse sa 104-101. U zanimljivoj završnici je »rookie« u sastavu Jazza Donovan Mitchell nadigrao ponajboljeg igrača svih vremena Jamesa, Mitchell je 35 sekundi prije kraja uspješno ušao pod koš gostiju i pogodio za 100-97, a onda je samo 10-ak sekundi kasnije pod svojim košem u obrani uspio dovoljno omesti Jamesa i natjerati ga da promaši svoj pokušaj polaganja. Potom je domaći sastav preciznim izvođenjem slobodnih bacanja sačuvao pobjedu.

I Mitchell i James su utakmicu okončali sa po 29 koševa te su bili najbolji strijelci svojih momčadi. Kod domaćih odličan je bio i Španjolac Ricky Rubio sa 16 poena, 10 skokova i 8 asistencija, dok je kod gostiju Kevin Love ubacio 20 pogodaka uz 10 skokova.

Sa 24-12 Cleveland je trenutačno treći na Istoku, dok je Utah sa 16-21 deseta momčad Zapada.