Četvorka

Poznati su parovi polufinala Kupa Krešimira Ćosića: Cibona na Goricu, Split na Zadar

Košarkaši Cibone i Gorice, te Split i Zadar igrat će u četvrtak u polufinalu završnog turnira Kupa Krešimira Ćosića koji se održava u Zadru.

Zadar je u posljednjem četvrtfinalu pobijedio Sonik Puntamiku sa 99-73, Split je uvjerljivo pobijedio Pulu 1981 sa 107-64, Gorica je izborila polufinale pobjedom protiv Hermes Analitice sa 101-82, dok je Cibona bila bolja od Šibenke sa 106-93.

Puntamika je bolje ušla u susret, u prvoj četvrtini u nekoliko navrata imala je četiri koša prednosti, a sa +4 završila je i prva četvrtina (27-23). No, Zadar je uzvratio u drugoj dionici koju je dobio sa čak 14 razlike (32-18) okrenuvši na poluvremenu rezultat u svoju korist (55-45). Do kraja susreta više nije bilo neizvjesnosti i Zadar je na koncu slavio saZadar su do pobjede vukli Martin Junaković sa 19 koševa, te Ivan Siriščević i Dominic Gilbert sa po 14 koševa, dok su kod Sonik Puntamike najefikasniji bili Tomislav Cvitković sa 16 koševa i Šime Špralja sa 12 koševa.

Zadar će u polufinalu igrati protiv Splita koji je rutinski odradio posao protiv Pule 1981 pobijedivši 107-64.

Pula se držala prvih 11 minuta, čak je vodila 24-22, no tada se ‘ugasila’. Split je ubacio u brzinu više i do kraja poluvremena momčad s Gripa je imala 16 koševa razlike (51-35). U drugom poluvremenu prednost Splita je samo rasla, a na koncu je završilo +43 (107-64).

Momčad Ivice Skelina do pobjede su predvodili Toni Perković sa 23, Antonio Vranković sa 20 i Tomislav Gabrić sa 16 koševa, dok su u suparnički redovima najefikasniji bili Matija Bilalović sa 18, te Nikola Filić i Igor Stojanović sa po 10 koševa.

U drugom polufinalnom paru igrat će Gorica i Cibona.

Gorica je izborila polufinale pobjedom protiv Hermes Analitice sa 101-82. Gorica je povela 6-0 i do kraja utakmice više nije ispuštala prednost. U prvoj četvrtini imala je +10 (15-5), da bi u drugoj dionici povećala prednost na 14 razlike (44-30). U trećoj četvrtini Hermes Analitica se približila na četiri koša zaostatka (59-55), međutim Gorica je vrlo brzo pobjegla na + 15 (78-63) i time razriješila pitanje pobjednika. U posljednjoj četvrtini momčad Josipa Sesara samo je održavala visoku prednost do konačnih +19.

Goricu su do pobjede predvodili Lovro Mazalin i Ivan Majcunić sa po 13 koševa, dok su Ante Gospić i Ante Mašić dodali po 12 koševa. U suparničkim redovima najefikasniji su bili Filip Kordić sa 24 koša, te Franko Kalpić sa 16 koševa.

Cibone je u prvom susretu četvrtfinala pobijedila Šibenku sa 106-93. Cibonu je predvodio Ivan Novačić sa 31 košem, Josip Bilinovac zabio je 12, a Krešimir Ljubičić 11 poena. U redovima Šibenke najbolji je bio Toni Nakić sa 21 poenom, Tonko Vuko zabio je 16, a Jakov Vladović 14 koševa.

Obje polufinalne utakmice na rasporedu su u četvrtak. Cibona i Gorica će igrati u u četvrtak u 18.00 sati, dok će Zadar i Split odmjeriti snage u 20.30 sati.