NBA liga

LeBron James ugradio “triple double” u veliki preokret Lakersa u Bostonu

LeBron James/Foto REUTERS

CHICAGO LeBron James upisao je “triple-double” učinak u velikom preokretu LA Lakersa na gostovanju u Chicagu. Bullsi su imali 19 poena prednosti na poluvremenu, no razigrani LeBron  s 30 poena, 10 skokova i 11 asistencija režirali su preokret vrijedan pobjede. Sve govori rezultat posljednje četvrtine u kojem su Lakersi postigli 38, a primili dvostruko manje poenak na putu do svoje šeste uzastopne pobjede.

Gordon Hayward ostvario je učinak karijere s 39 poena (17-20 prosjek šuta iz igre!) u pobjedu Celticsa u Clevelendu. Pridružio mu se Kemba Walker sa šest trica iz osam pokušaja za treći uzastopni posrtaj Cavaliersa kojima nije pomoglo ni 19 skokova Tristana Thompsona.  Ante Žižić nije ulazio u igru za Clevelend.

Hornetsi su slavili u produžetku zahvaljujući Devontu Grahamu koji je 1,7 sekundu prije kraja realizirao dva od tri slobodna bacanja. Graham je zaključio susret s 35 poena što je njegov najbolji osobni učinak u NBA ligi.

Luka Šamanić nije igrao u porazu San Antonia kod Atlante Hawksa.