Prva liga košarkaša

Kvarner 2010 svladao Pulu 1981 u produžetku i odmakao iz opasne zone

Zlatko Horvat

Matija Gustovarac (Kvarner 2010)/R. BRMALJ

RIJEKA Susret 10. kola Prve lige košarkaša: Kvarner 2010 – Pula 1981 96:88 (25:19, 20:28, 18:17, 16:15, 17:9). Dvorana »D. Lukarić«. Gledatelja 70. Suci: Lenac, Žagar (Rijeka) i Đuraki (Pula). Opunomoćenik: Komadina (Rijeka).

KVARNER 2010: Šamanić 5 (3-3), Delpin 10 (2-2), Gustovarac 13 (0-1), Bilalović 25 (8-9), Salamun 8 (2-2), Benković, M. Vucić 29 (6-6), Bešić, Ćosić, L. Vucić 6 (1-2), Jerčinović Juras.

PULA 1981: Stojanović, Sekulić, Jelenković 16 (1-1), Marinović, Marić 19 (3-4), Andabaka 7, French 11 (2-2), Grašo 4 (4-6), Kordiš 10 (4-4), Koljanin 2, Pušić 19 (2-3).

Riječani su prekinuli nisku od tri poraza dramatičnom pobjedom u produžetku nad Puljanima u regionalnom derbiju, odmakavši iz opasne zone. Sastav Roberta Jurkovića dominirao je u posljednje tri minute dodatka, kada je zbog pet osobnih pogrešaka morao na klupu centar Puljana Vedran Pušić. Mate Vucić, prvi igrač utakmice sa 29 poena, 17 skokova, pet asistencija i dvije blokade, naplatio je prazninu pod košem gostiju, zajedno s Bilalovićem i Gustovarcem.

Poslije nepunih pet minuta igre trener gostiju Riječanin Branimir Pavić pozvao je minutu odmora, nakon što se njegova momčad ekspresno našla u dvoznamenkastom zaostatku (20:10). Domaći su na otvaranju pogodili gotovo sve, uključujući tri trice iz četiri pokušaja, obrana Puljana kao da nije postojala. Predah je pozitivno djelovao na goste, koji su sredinom druge dionice izjednačili (31:31), a ubrzo i poveli. Riječani su previše težili pojedinačnim akcijama, dok je u obrani počelo curiti. Srećom, držao ih je Mate Vucić, koji je vodio veliku bitku sa snažnim Pušićem.

Gosti su na ulasku u 40. minutu imali plus 4 (75:79), ali Gustovarac, a zatim i Vucić s crte slobodnih bacanja 24 sekunde prije zvuka sirene, uspjeli su pogoditi za izjednačenje. Gosti su imali meč loptu, odlučili su se za Jelenkovića, koji je promašio tricu. Kazna je brzo stigla…