U Domu sportova

Eurokup: Cedevita se oprostila pobjedom nad Unicajom

Košarkaši Cedevite svladali su u zagrebačkom Domu sportova španjolsku Unicaju sa 74-71 (18-19, 24-22, 15-12, 17-18) te se pobjedom u utakmici posljednjeg kola skupine H Top 16 Eurokupa oprostili od sudjelovanja u europskim natjecanjima za ovu sezonu. Bila je to prva pobjeda Cedevite u dvobojima s Unicajom, nakon pet uzastopnih trijumfa momčadi iz Malage, a ključnim se pokazao početak drugog poluvremena. U prvih pet minuta treće Cedevita je serijom 10-0 stvorila 11 koševa prednosti (52-41) što je bila najveća razlika u korist hrvatskog prvaka. Unicaja je do kraja treće dionice Cedevitinu prednost uspjela smanjiti na dva poena (55-53), ali bliže od toga gosti iz Malage više nisu stigli.Cedevita je do pobjede stigla bez Luke Babića i dvojice američkih bekova Ra’Shada Jamesa i Ryana Boatrighta, što ovom trijumfu daje dodatnu dimenziju. Marko Arapović je sa 14 koševa i pet skokova bio najefikasniji igrač Cedevite. Džanan Musa je imao 12 poena i sedam skokova, a po 11 koševa ubacili su John Shurna i Toni Katić koji je tome dodao i šest asistencija. Goste je sa 18 koševa i sedam skokova predvodio Dejan Musli.Cedevita je natjecanje u Top 16 završila s učinkom 2-4, a Unicaja je s 3-3 osvojila drugo mjesto i izborila plasman u četvrtfinale, što je već prije posljednjeg kola osigurala i prvoplasirana Valencia koja je ostala neporažena u prvih pet kola.