Premijer liga košarkaša

Damir Rajković najavio čistku u svlačionici nakon što je pred kraj utakmice s klupe udaljio Coreyja Spencea

Ivana Vaupotić

Siniša Štemberger/Foto D. KOVAČEVIĆ

Odigrali smo sve suprotno od onoga što smo pripremali. Ušli smo u konfuziju i nismo pohvatali konce igre. Očigledno je da pola igrača glavama nije bilo u ovoj utakmici. Za neke više nema prostora da žive i rade u našem klubu – rekao Damir Rajković, trener Adria Oil Škrljeva, koji je pred kraj utakmice s klupe udaljio Coreyja Spencea.

VELIKA GORICA Gostovanje u srcu Turopolja Adria Oil Škrljevu nije donijelo baš ništa dobro, počevši od suđenja, preko razvoja utakmice, do krajnjeg rezultata. Jednostavno, sve što je moglo, krenulo je naopako.

– Odigrali smo sve suprotno od onoga što smo pripremali. Ušli smo u konfuziju i nismo pohvatali konce igre. Očigledno je da pola igrača glavama nije bilo u ovoj utakmici. Za neke više nema prostora da žive i rade u našem klubu. Vjerujem da ćemo to riješiti već u polusezoni – rekao Damir Rajković, trener Adria Oil Škrljeva, koji je pred kraj utakmice s klupe udaljio Coreyja Spencea.

Rezultati 11. kola: Cibona – Cedevita 94:73, Zadar – Šibenik 94:72, Bosco – Zabok 81:94, Gorica – AO Škrljevo 91:82, Vrijednosnice Osijek – Hermes Analitica 79:77, Split – Alkar 97:49.

Cibona 11 9 2 963:790 20Split 11 8 3 898:814 19Zadar 11 8 3 936:867 19Cedevita 11 7 4 879:842 18Zabok 11 6 5 877:862 17Hermes A. 11 6 5 981:983 17Vrij. Osijek 11 5 6 844:890 16Alkar 11 5 6 835:952 16Gorica 11 4 7 897:906 15Šibenik 11 4 7 876:897 15 AO Škrljevo 11 3 8 864:946 14Bosco 11 1 10 866:988 12

Početak utakmice obilježila je precizna dalekometna paljba gostiju, koji su u uvodne tri i pol minute ispucali pet šuteva za tricu. Achraf Yacoubou zabio je dvije, a Ivan Kučan jednu, i Adria Oil Škrljevo je dohvatilo sedam poena prednosti (6:13), zbog čega je Josip Sesar, trener Gorice, brzo zvao minutu odmora. Nakon povratka na parket domaća momčad pohvatala je konce igre i vrlo brzo je stigla do izjednačenja (13:13).

Tu je Rajković morao reagirati, ali minuta odmora koju je pozvao nije previše pomogla njegovoj momčadi. Velikogoričani su sa svakim novim napadom izgledali sve goropadnije, a u prvoj minuti druge četvrtine stigli su i do deset poena viška (26:16). U tom razdoblju utakmice Adria Oil Škrljevo nije bilo u stanju odigrati nešto suvislo u obrani, a u napadu je izostala bilo kakva ideja.

Susret 11. kola: Gorica – Adria Oil Škrljevo 91:82 (22:16, 27:19, 21:17, 21:30) Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 80. Suci: Herceg (Zabok), Gracin, Muhvić (Karlovac).

GORICA: Jukić, Anzulović, Majcunić 6 (2-4), Petrović 9 (2-2), Prgomet 3, Mašić 6 (4-4), Zrnić 3, Papac 12 (1-1), Baković 27 (5-7), Vučić 11 (3-6), Kapusta 12 (8-10), Mikšić 2.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Šarac, Yacoubou 9, Spence 2 (2-2), Štemberger 3, Ušić 4, Lebo 12 (2-2), Krajina 11 (1-1), Kučan 3, Cvitković, Williams 26 (1-2), Krstanović 12 (2-2).

Igrala se 13. minuta kada je Marku Šarcu dosuđena nesporska osobna greška s kojom se teško pomirio. Nakon razgovora sa sucima Šarac si je priskrbio i tehničku grešku, a to je sa sobom povuklo automatsko isključenje, podignuvši nervozu u redovima Adria Oil Škrljeva. Tako je točno na pola druge četvrtine Gorica stigla do petnaest poena prednosti (39:24). Ta razlika ostala je aktualna do odlaska na petnaestominutni odmor u svlačionicama, a to je, pak, značilo da gosti moraju nešto drastično promijeniti za nastavak.

A to se nije dogodilo. Doduše, Adria Oil Škrljevo je na početku treće četvrtine u dva navrata bilo na minus dvanaest (49:37,51:39), ali više od toga nije išlo. Jednostavno, Gorica je imala odgovor na sve što su gosti pokušavali. Štoviše, u 27. minuti stigla je do ogromnih osamnaest poena viška (65:47), a s tom razlikom se i ušlo u zadnju dionicu igre.

Već u prvom napadu četvrte četvrtine Ante Mašić je zabio polaganje za dvadeset koševa prednosti. U tom trenutku čak su i nepopravljivi optimisti morali shvatiti da se Adria Oil Škrljevo ni slučajno ne može vratiti u utakmicu. No, u tim trenucima bilo je važno svesti poraz u što podnošljivije okvire jer bi na kraju ligaškog dijela sezone svaki koš mogao imati veliku težinu. Konačni rezultat svakako može stati u tu kategoriju.