NBA liga

Bullsi svladali Knickse u vrućoj završnici

NEW YORK Chicago Bullsi su sinoć sa 82:81 svladali New York Knickse, a Derrick Rose kojem je to bila prva utakmica regularne sezone od puknuća križnog ligamenta u lijevom koljenu 28. travnja 2012., odlučio je utakmicu pogotkom postignutim 5.7 sekundi prije kraja.

Rose je utakmicu završio sa 18 pogodaka, ali je iz igre imao šut samo 7 od 23.

Carmelo Anthony koji je zadnji imao loptu za New York je promašio šut koji je mogao promijeniti rezultat.

Anthony je predvodio Knickse sa 22 koša, dok je Luol Deng “ubacio” 17 za Chicago, a Joakim Noah upisao 15 skokova.

Los Angeles Clippersi su nakon razočaranja i poraza od LA Lakersa u prvoj utakmici sezone u drugoj utakmici u svom Staples Centru sa 126-115 pobijedili Golden State Warriorse.

Chris Paul je zabio za pobjedu 42 koša, od čega 15 u zadnjoj četvrtini, uz 15 asistencija. Blake Griffin je utakmicu završio sa 23 koša i deset skokova.

Warriorsi su bili dosta blizu u zadnjoj četvrtini, najviše zahvaljujući Stephenu Curryju, koji je zabio 16 koševa, većinu u prvih šest minuta četvrtine, te tako smanjio razliku na osam koševa.

Curry je utakmicu završio sa 38 pogodaka, a zabio je devet trica iz 14 pokušaja.

Davis Lee je dodao 22 pogotka, Andre Iguodala 14 uz 11 asistencija, a Andrew Bogut 17 za Warriorse.