Francuski Kup

‘Desetka’ Monaca, Pašalić strijelac

Foto Reuters

MONACO – Nogometaši francuskog prvoligaša Monaca lakoćom su izborili plasman u 16-inu finala nacionalnog Kupa nakon što su deklasirali amatere iz sedme lige Saint-Jean Beaulieu 10-2, a među strijelce se upisao i hrvatski nogometaš Mario Pašalić.

Veznjak Chelsea na posudbi u ‘Kneževini’ postigao je deveti pogodak Monaca u 81. minuti utakmice, 15 minuta nakon što je ušao u igru. Strijelci za domaći sastav, za koji nije branio Danijel Subašić, bili su i Lacina Traore (21, 31, 33, 45), Andrea Raggi (29), Fares Bahlouli (47), Fabinho (52-11m, 86-11m) i Helder Costa (54), dok su strijelci za goste bili Arthur Leblanc (79) i Faycal Sahour (82-11m).

Za amatere iz Saint-Jean-Cap-Ferrata, koji je 15 kilometara udaljen od Monaca, bila je to najveća utakmica u povijesti kluba i trebala se igrati na njihovom stadionu. Međutim, vodstvo kluba je zamolilo čelnike Monaca da se igra na Stade Louis II kako bi  to za igrače Saint-Jean Beaulieua bio potpuni doživljaj.

“Bila je to najvažnija i najprestižnija utakmica u povijesti našeg kluba. Željeli smo da ovaj nogometni san bude potpun,” kazao je trener Stephane Martin, dodavši kako nije bilo posebne pripreme za ‘povijesnu utakmicu’.

“Jedino sam dečkima zabranio alkohol četiri dana prije utakmice.”

Premda nije bilo rezultatske neizvjesnosti, obje su momčadi završile utakmicu s igračem manje. Zbog koškanja su u 48. minuti su isključeni četverostruki strijelac Traore, te gostujući branič Yann Mariotti.